سیل در ایران/ مصدومیت ۵۳ نفر / ۶ نفر فوت شدند

آفتاب‌‌نیوز :

جعفر میعادفر با اشاره به گزارش حوادث جوی طی ۲۴ ساعت گذشته اظهار کرد: از روز گذشته تا ساعت ۲۳ مورخ ۱۸ خرداد، ۵۳ نفر بر اثر حوادث جوی مصدوم شده‌اند که از این تعداد متاسفانه ۶ نفر از هموطنان فوت کرده‌اند  چهار نفر از فوتی‌ها در استان اصفهان، یک نفر در اهر و یک نفر در اراک بوده است.

میعادفر ادامه داد: در شهرستان اهر یک کودک ۸ ساله بر اثر سیل فوت کرده است ویک آقای ۴۲ ساله و یک خانم ۳۳ ساله مصدوم شده‌اند. در استان تهران وزرش باد ۲۵ مصدوم برجا گذاشته که از این تعداد ۱۶ نفر به مراکز درمانی اعزام و ۹ نفر در محل حادثه درمان شده‌اند. در اصفهان سیلاب جان چهار نفر را گرفته و ۹ مصدوم و احتمالا دو مفقودی برجا گذاشته است. در اراک نیز یک آقای ۶۷ ساله بر اثر اصابت صاعقه فوت کرده است.

رئیس سازمان اورژانس کشور تشریح کرد: در مازندران ریزش سنگ دو مصدوم برجا گذاشته است؛ در فیروزکوه (کوهسار) سیلاب تنها منجر به تلف شدن دام و طیور و خسارت به تعدادی واحد مسکونی شده است. در ساوه (زرندیه) بارش باران باعث تلف شدن دام‌ها شده و در البرز (چالوس – تونل ۴ تا ۶) آبگرفتگی و انسداد مسیر ۹ مصدوم برجا گذاشته است.

کارگروه خبری حوادث

نویسنده حوادث با تمرکز بر جنبه‌های سیاسی و اجتماعی رویدادها هستم. توانایی بررسی تأثیر رویدادها بر سیاست‌ها و جامعه را دارم و به خوانندگان نگاهی عمیقتر به این جنبه‌ها می‌دهم.