سیاست بایدن علیه ایران همان رویکرد ترامپ با ظاهری فریبنده است/ ای‌کاش رسانه‌ها مشترکات دولت‌های آمریکا را برجسته می‌کردند

گروه بین المللی آنا اظهار داشت که تامپای مستقر در فلوریدا ، که توسط تایمز نوشته شده است ، در حال بررسی مصاحبه رئیس جمهور آمریکا جو بایدن با CBS News و بررسی موقعیت دولت جدید ایالات متحده در مورد توافق هسته ای است.

بایدن از تحریم های سنتی علیه ایران نهایت استفاده را کرد

طبق این نشریه ، CBS از بایدن پرسید: آیا ایالات متحده ابتدا تحریم های ایران را لغو می کند تا تهران را دوباره روی میز مذاکره قرار دهد؟ بایدن جواب منفی داد. مصاحبه کننده دوباره پرسید: آیا آنها (ایران) ابتدا باید غنی سازی اورانیوم را متوقف کنند؟ بایدن سرش را تکان داد.

مجوز ایران

تامپا تایمز می گوید در این مصاحبه موضوعات مضحکی وجود دارد. اولاً ، برجام هرگز از ایران نخواست كه غنی سازی اورانیوم را متوقف كند ، اما سطح غنی سازی را در 3.67٪ حفظ كند. اگر ایران بیش از این درصد است ، به این دلیل است که رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ کشور خود را از توافق هسته ای خارج کرد و تحریم های ایران را دوباره برقرار کرد.

در مصاحبه ای ، این نشریه اضافه كرد كه كابینه بایدن اشتباه رئیس جمهور جدید را اصلاح كرده است و بایدن قصد دارد كه تهران قبل از شروع هرگونه گفتگو به سطح غنی سازی موجود در BJP برگردد ، اما بی بی سی نمی خواست روشن كند كه مصاحبه ارشد با بایدن و بایدن منعکس کننده ماهیت انفعالی رسانه های سیاسی آمریکا است.


بیشتر بخوانید:

اظهارات هیجان انگیز برخی مقامات بدون هیچ دلیلی نرخ برجام را افزایش می دهد / تمایل شدید بایدن برای حفظ تحریم های ترامپ علیه ایران

چرا بایدن در اولین سخنرانی خود درباره اولویت های سیاست خارجی از ایران نام نبرد؟ / کاخ سفید در حال انجام یک مشاوره عالی است


از همه مهمتر ، گفته های بایدن موید این است که وی می خواهد به سیاست ترامپ در قبال ایران ادامه دهد. ترامپ پس از خروج از برجام تحریم های شدیدتری را برای مجبور کردن تهران به پیروی از آمریکا آغاز کرد و اکنون بایدن می خواهد ایران به تعهدات برجام عمل کند ، اما با کلمه ای متفاوت. صدای بایدن ممکن است کمی متفاوت باشد ، اما نتیجه یکسان است ، زیرا تهران به هیچ یک از این خواسته ها عمل نکرده است.

کدام کشور ابتدا باید به برجام برگردد؟

این رسانه آمریکایی ادامه داد: برعکس ، دولت ایران بارها اعلام کرده است که اگر ایالات متحده به شورای امنیت سازمان ملل برنگردد و شورای امنیت سازمان ملل به تعهدات خود عمل نکند ، تهران به تعهدات خود تحت آزمایش هسته ای باز نخواهد گشت ” توافق. وی گفت: “حق با ایران است ، زیرا ایران همه تعهدات خود را انجام داد تا زمانی كه ترامپ یكجانبه آمریكا را از توافق هسته ای خارج كرد ، بنابراین این خود ایالات متحده است كه باید اولین قدم را بردارد و بدون هیچ گونه مذاكره ای به برجام بازگردد.

ترک بارج

ماه گذشته ، گرت پورتر ، نویسنده کتاب “بحران دروغین” گفت که تحریم هایی که به طور سنتی از سوی رژیم قبلی علیه ایران اعمال می شد ، می تواند ایران را مجبور به مذاکره در مورد اصلاحیه جدید توافق نامه با تهران کند. .

وی گفت: “به هر حال ایران روی میز نخواهد نشست.” این نشریه می گوید ، دولت بایدن از وضعیت ناراضی نیست و منتظر است ببیند در انتخابات ریاست جمهوری 1400 ایران چه اتفاقی می افتد ، تا آن زمان تحریم ها پابرجا هستند.

در این گزارش آمده است: “متأسفانه ، رسانه های جهانی به طور فزاینده ای در تلاشند تا تفاوت های بین دولت بایدن و دولت ترامپ را برجسته كنند ، همانطور كه ​​چهار سال پیش با مقایسه دولت ترامپ با دولت باراك اوباما این تفاوت را نشان دادند. اگر همین رسانه سعی در نشان دادن ویژگی های مشترک دولت های جدید و قبلی داشته باشد و در مورد مناطقی که هر دولتی به قدرت می رسد به همه بگوید ، اینگونه آدرس اشتباه را به افکار عمومی می دهند. ساختار سیاسی آمریکا. سپس رای دهندگان در ایالات متحده ایده بهتری برای انتخاب كدام نامزد خواهند داشت و مردم سایر نقاط جهان از پیروزی شخص خاصی خوشحال نخواهند شد.

انتهای پیام / 4155 /