سوریه با انتشار بیانیه‌ای از مجامع بین‌المللی کمک خواست

طبق آژانس خبری رسمی سوریه (سانا) ، وزارت خارجه سوریه نمایندگان سازمان ملل و سازمان های وابسته به آن و همچنین نمایندگان کمیته صلیب سرخ بین المللی را در سوریه احضار کرده است.

وزارت خارجه سوریه در بیانیه ای به سازمان ملل ، کمیته بین المللی صلیب سرخ (ICRC) و کمیته بین المللی صلیب سرخ (ICRC) گفت: بلافاصله یک ایستگاه پمپاژ آب بالا بیاورید. “مردم نباید آب آشامیدنی خود را از دست بدهند.

ارتش ترکیه و مزدوران افراطی آن از آب آشامیدنی علیه مردم هاساکا استفاده می کنند که این خلاف معیارها و قوانین بین المللی بشردوستانه است.

وزارت امور خارجه سوریه افزود که دمشق بار دیگر ادامه اقدامات وحشیانه نیروهای اشغالگر ترکیه و مزدوران متحد آنها را که 16 روز متوالی آب آشامیدنی مردم حساکا را قطع کردند ، محکوم کرد.

پیش از این مردم سوریه در هاساکا در مرکز شهر و حومه غربی تجمع های اعتراضی برگزار کردند و سکوت جامعه جهانی را در قبال جنایات نیروهای متحد ترکیه و ایالات متحده محکوم کردند.

به گفته منابع سوری ، از 30 نوامبر سال 2020 ، ارتش ترکیه ایستگاه تبادل آب آلوک ، منبع اصلی آب آشامیدنی بیش از یک میلیون نفر در شهر حسکه و شهرک های اطراف را تصرف کرده است.

این مخزن آب آشامیدنی بیش از یک میلیون شهروند ساکن در شهر حصاکا و اطراف آن را تأمین می کند.

311311