سهل‌انگاری موجب آتش سوزی در جنگل‌های نکا شد

آوای البرز/ماسندران فرماندار نکا با اشاره به سطحی بودن آتش سوزی در منطقه لای نکا گفت: در این فصل جنگل خشک، برگ ریز و مستعد آتش سوزی است و شکارچیان و مسافران در جنگل هستند و در تلاش برای روشن کردن آتش هستند. بخشی از سرمایه طبیعی خواهد سوخت.

عبدالرضا بابایی در گفت وگو با آوای البرز، درباره آخرین اقدامات برای اطفای حریق جنگل های شرق مازندران اظهار کرد: منطقه ای که آتش سوزی آغاز شد، کوهستانی، شیب دار و صعب العبور بود.

فرماندار شهرستان نکا افزود: نیروهای امدادی هلال احمر، اورژانس، منابع طبیعی، بسیج مردم منطقه و تلاش بالگردی آتش سوزی 1000 جریب در لای نکا و توسکا چسمه گولوگا را مهار کردند.

این مسئول با اشاره به سطحی بودن آتش سوزی در منطقه لای نکا گفت: جنگل در این فصل خشک و برگ ریز و مستعد آتش سوزی است. در جنگل شکارچیان و مسافرانی هستند که قصد آتش سوزی دارند، بی توجهی باعث گسترش آتش می شود و قسمت زیادی از سرمایه طبیعی آتش می گیرد.

بابایی حفظ منابع طبیعی و مواهب خدادادی را ضروری دانست و از مردم خواست: در راستای احترام متقابل به طبیعت و حفظ محیط زیست، انتظار می رود مردم پس از شکار و تفریح ​​در جنگل به طور کامل از آتش سوزی خودداری کنند. خاموش شده است، بنابراین اگر باد حتی به صورت جزئی هم بوزد، شاهد آتش سوزی و نابودی گیاهان و جانوران در گستره وسیع جغرافیایی نخواهیم بود.

انتهای پیام/