سفر وزیر خارجه فرانسه به ترکیه برای بررسی نقض تحریم‌های روسیه

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین آوای البرز، کاترین کولونا، وزیر امور خارجه فرانسه گفت که برای گفتگو در مورد نقض تحریم های روسیه و کمک ترکیه برای غلبه بر آنها به آنکارا رفته است.

کولونا عصر دوشنبه در جریان سفر خود به ترکیه در یک مصاحبه رادیویی گفت که بر اهمیت عدم نقض تحریم های غرب علیه روسیه توسط شرکت های ترکیه ای تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، وی در این باره توضیح داد: اروپا، آمریکا و دیگر متحدان و شرکای ما تحریم می کنند. [علیه روسیه] اما برخی از جمله ترکیه این سیاست تحریم را اتخاذ نکرده اند.

وزیر امور خارجه فرانسه در ادامه تاکید کرد: این کشورها مهم هستند [از جمله ترکیه] به عنوان بستری برای غلبه بر تحریم [روسیه] تظاهر نکن”.

رویترز در رابطه با موضع ترکیه در قبال تحریم های روسیه نوشت: شرکت های ترکیه کالاهای روسی را از شرکای غربی خود که روسیه را ترک کرده اند می خرند و بسیاری دیگر دارایی های بزرگی در روسیه دارند، آنکارا گفته است که بر تحریم های غرب علیه ترکیه غلبه نخواهد کرد.

یک دیپلمات فرانسوی به این خبرگزاری گفته است که شرکت ها و بازرگانان ترکیه خواهان همکاری با روسیه هستند و کولونا برای جلوگیری از شکل گیری چنین پویایی فکری می کند.

مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه صبح روز سه شنبه با اشاره به مذاکرات با همتای فرانسوی خود گفت: اختلافات ما در برخی موضوعات مانع همکاری دوجانبه نخواهد شد. ما در مورد مسائل منطقه ای به ویژه اوکراین صحبت کردیم.

پیش از این «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه با اشاره به اینکه اکثر کشورهای جهان به غرب اجازه ندادند مسکو پولی بدهند، گفت: با وجود فشارها و باج خواهی غرب، 80 درصد از کشورهای جهان جهان به تحریم های غرب علیه روسیه نپیوست.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید