سعدالله‌یف: می‌توانستم رکوردهای زیادی را در کشتی ثبت کنم/ این محرومیت ناعادلانه است

دارنده هفت مدال طلای جهان و المپیک به محرومیت از حضور در انتخابی المپیک واکنش نشان داد و آن را ناعادلانه توصیف کرد.

به گزارش آوای البرز، اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرد عبدالرشید سعدالله‌یف، دارنده ۷ مدال طلای جهان و المپیک و ملقب به تانک روس، پس از آنکه نتوانست معیارهای لازم تعیین شده توسط کمیته بین المللی المپیک برای ورزشکاران بی طرف در تجاوز نظامی روسیه به اوکراین را برآورده کند، از مسابقات کشتی آزاد کسب سهمیه المپیک در قاره اروپا کنار گذاشته شد.

رسانه کشتی داغستان نوشت: سعدالله‌یف در صحبت‌هایی درباره محرومیت از حضور در بازی‌های المپیک گفت: در رسانه‌ها در این مورد زیاد گفته شد. این محرومیت ناعادلانه و از بسیاری جهات غیرمنتظره است. غربالگری ورزشکاران روس که شرایط کمیته بین‌المللی المپیک را ندارند از سال گذشته آغاز شد و ابتدا در لیست سیاه نبودم و توانستم در مسابقات جهانی شرکت کنم. به نظر می‌رسید که دیگر نباید از من شکایت شود و بعد دوباره شکایت‌ها درباره حضورم شروع شد. انگار تصمیم گرفته بودند که من را قربانی کنند. ابتدا من را برای مسابقات قهرمانی اروپا به رومانی راه ندادند و حالا که تمریناتم را تمام کرده‌ام ناگهان به من اطلاع دادند که نمی‌توانم در رقابت‌های انتخابی المپیک حضور داشته باشم.

او با ناراحتی از اتفاق رخ داده افزود: می‌توانستم رکوردهای زیادی را در کشتی آزاد ثبت کنم اما زیاد به آن فکر نمی‌کنم؛ فقط می خواهم بجنگم، پیروز شوم و هواداران را راضی کنم. باید به داشته‌هایت راضی باشی و من تسلیم نمی‌شوم. باز هم می‌جنگم و امیدم را از دست نمی‌دهم. رویای حضور در المپیک سوم هنوز برای من از دست نرفته است. علیخان جبرییل‌اف جایگزین من در باکو خواهد شد. قبل از رفتن با او صحبت کردم و مانند آرتور نایفونف برای او در مسابقات آرزوی موفقیت کردم. من مطمئن هستم که آنها می‌توانند فشار مسابقات را تحمل کنند. یک چیز دیگر هم باید بگویم. این روزها بیش از هر زمان دیگری حمایت هواداران کشتی را از سراسر جهان احساس می‌کنم. آنها در شبکه‌های اجتماعی خیلی درباره این موضوع نوشتند که برای من ارزش زیادی دارد و الهام بخش است و من می‌خواهم از همه به خاطر سخنان محبت آمیزشان تشکر کنم.

سعدالله‌یف در رقابت‌های جهانی ۲۰۲۳ صربستان به دلیل آسیب‌دیدگی نتوانست به مدال و سهمیه المپیک برسد. او بلافاصله بعد از این رقابت‌ها عمل جراحی گردن داشت و مدتی بود که با انگیزه و آمادگی بالا قصد حضور در میدان و کسب سهمیه المپیک را داشت.

انتهای پیام

کارگروه خبری علوم ورزشی

با تمرکز بر تحقیق و ارائه‌ی اطلاعات به‌روز و دقیق، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به دنبال افزایش دانش و آگاهی ورزشی خوانندگان هستم. از نکات تازه‌ترین تکنیک‌ها تا راهنمایی‌های تمرینی، همراهی با من برای تجربه‌ی یک دنیای ورزشی پویا و هیجان‌انگیز را تجربه کنید.