سردار حق طلب:شهدا به تمام ملت ایران اختصاص دارند

به گزارش شفاف ، مقامات عالی رتبه استانی در دفتر امام جمعه مسئول حفاظت از ایرگ با حضور سردار احمد حق طلب در جلسه ستاد ملی کنگره ملی شهدای استان سنجان در سنجان. سردار احمد حق طلب ، رئیس سازمان انتشارات ارزشهای حفظ آثار و دفاع مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای کشور ، توضیح داد: رهبر معظم انقلاب به زندگی انقلاب اسلامی پایبند هستند و از آن به عنوان یک ارزشمند یاد می کنند واقعه ای در دفاع مقدس.

همه ما در قبال شهدا وظیفه داریم و برگزاری یادواره ها و کنگره ها به عهده آنهاست. » متأسفانه 28 استان کنگره ملی شهدا را به خوبی برگزار کردند و به زودی شاهد تصاحب کنگره ملی شهدا در استان سنجان خواهیم بود. وقتی می گوییم “کنگره ملی” ، این بدان معناست که یک کنگره باید در سطح ملی با عزت برگزار شود ، زیرا در طول جلسه برنامه های کنگره شهدا به طور مستقیم از شبکه های ملی پخش می شود و کل کشور ایران تماشا می کند این برنامه ها

سازمان حفظ آثار و دفاع مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ارزش این را دارد که هیچ فعالیتی به اندازه منطقه دفاع مقدس در جامعه مثر نیست: «همه ادیان ، مذاهب و جریانات سیاسی در دفاع مقدس نقش دارند. همه گروه ها می توانند در آن شرکت کنند ، زیرا شهدا برای یک گروه خاص نیستند ، بلکه در یک سازمان و سازمان و کل کشور ایران هستند.

وی با بیان اینکه اعضای ستاد کنگره استان قبل از کنگره به دیدار مقام معظم رهبری می روند ، اظهار داشت: جلسات شهدا رهبر معظم انقلاب در دوره تاجگذاری از این امر ابراز عشق به مقام معظم رهبری راضی بودند.

سردار حکت طلب خاطرنشان کرد: حضرت آگیش فرمودند: گفته می شود کنگره شهدا محل عزاداری بزرگ نخواهد بود؛ در کنگره ها ، باید از آثار و ساختهای باشکوه دفاع مقدس بها داده شود و جنسیت آن با شهدا متفاوت باشد. به عبارت دیگر ، ما باید جوانان و نوجوانان را با فرهنگ مقدس مقاومت پیوند دهیم.

سرانجام ، او سپاه انصارالمهدی را به خاطر خدمات خود در فقر در جامعه تحسین کرد: “سربازان استانی در مراقبت از کودکان بی سرپرست ، کمک های وفادارانه و آزادی زندانیان کار بزرگی انجام داده اند و کنگره امیدوار است که این کار ادامه یابد.

در بخش دیگری از جلسه ، سردار جهانبخ کرمی ، فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان سنجان گفت: همچنین کمیته های کنگره را منصوب می کند و مسئولیت را به روسا و دبیران کمیته ها می دهد.

وی خاطرنشان کرد: رزمندگان سنجانی در دوران دفاع مقدس حضور پررنگی داشتند و خط شکن ها در همه فعالیت های مهم شرکت دارند. رزمندگان در قالب عاشورا از سرزمین مملکت و سرزمین مادری ما دفاع کردند و امروز ما مدیون امنیت خود هستیم. وقایع معاد مقدس باید حداقل 800 سال کشور را از نظر معنوی تغذیه کرده باشد و کنگره شهدا دقیقاً در همین راستا برگزار می شود.

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان سنجان با بیان اینکه تنها چند ماه به کنگره شهدا در استان سنجان مانده است ، اظهار داشت: کمیته ها فعالیت بیشتری داشتند و جو در سنجان خوب بود. به عبارت دیگر ، شهر سنجان خود را برای میزبانی کنگره ملی شهدا در استان سنجان آماده می کند و رنگ و بوی دفاع مقدس به خود می گیرد.

وی افزود: تکمیل مجموعه آثار شهدا ، قرار دادن بنر ، چاپ کتاب و تاریخ شفاهی ، مصاحبه با رزمندگان و دیدار با خانواده شهدا تنها بخشی از فعالیت های دبیرخانه کنگره شهدا در این ایام است. رویدادهای ویژه تا کنگره شهید مجید شهریاری و به تصویر کشیدن بخشی از سریال شهید باکری در سنجان بخشی از فعالیت های فرهنگی ارتش استان محسوب می شود.

در ادامه جلسه ، فتح الله هاگی ، فرماندار سنجان ، گفت: “ما كنگره شهدا را در قدرت برگزار خواهیم كرد. ما به همه كمیته ها و دستگاه های اجرایی دستور داده ایم كه در كنگره فعال تر و كاراتر باشند.” “خوشبختانه ، همکاری استانداری با سپاه انصارالمهدی قابل قبول است و ما امیدواریم که یک کنگره با عزت ملی برگزار کنیم.

در پایان این جلسه آیت الله علی خاتمی امام جمعه سنجان با بیان اینکه کنگره شهدا باید قدرت را به دست گیرد گفت: مردم استان سنجان نقش مهمی در دفاع مقدس داشته اند. جمعیت استان سنجان در زمان جنگ 600000 نفر بود که بیش از 3000 نفر آن شهید شدند.

وی با بیان اینکه تلاش برای شهدا در آخرت پاداش و پاداش خواهد داشت ، یادآور شد: هر فردی که بتواند در برگزاری کنگره م beثر باشد باید سخت کار کند و مطمئناً خداوند متعال و شهدا به آنها پاداش می دهند.