سرتیپ حیدری: کسی نمی‌تواند درباره انسداد مرز‌ها برای ایران تعیین تکلیف کند

سرتیپ حیدری: کسی نمی‌تواند درباره انسداد مرز‌ها برای ایران تعیین تکلیف کند

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت:دیگران نمی‌توانند به منظور انسداد مرز‌ها برای ما تعیین تکلیف کنند؛ چراکه در تمام کشور‌ها برای ایجاد امنیت این کار متداول است و کسی هم نمی‌تواند اعتراض کند.

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سفر به مرز ایران و افغانستان، انسداد نوار مرزی دو کشور را از مهمترین طرح‌های ملی کشور دانست و گفت: طرح انسداد مرزهای شمال شرق کشور که به طول ۷۴ کیلومتر است توسط یگان‌های مهندسی در حال اجراست.

حیدری افزود: همه کشورهای هم‌مرز جمهوری اسلامی به حسن همجواری همیشه احترام گذاشته و احترام می‌گذاریم و هیچ زمانی جمهوری اسلامی قصد تهدید، تعدی، تجاوز و تصرف یک وجب از خاک و سرزمین کشورهای همسایه نداشته و ندارد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: تامین امنیت پایدار رسالتی است که بر دوش نیروهای مسلح است و این امنیت پایدار زمانی با پهپاد یا با دوربین انجام می‌شود و زمانی هم با حضور فیزیکی با انسداد مرزها صورت می گیرد؛ بنابراین دیگران نمی‌توانند برای ما تعیین تکلیف کنند که قرار است ما در مرزهای خود چه کاری انجام دهیم.

وی تاکید کرد: اینکه ما می‌خواهیم در مرزهای خود امنیت ایجاد کنیم تشخیص نظام مقدس جمهوری اسلامی است که چگونه می‌خواهد این کار را انجام دهد.

حیدری گفت: می‌خواهیم در مرزهایمان انسداد انجام دهیم و مبادرت به این کار هم داریم چرا که در تمام کشورها متداول است که با اختیار و طرح و برنامه خود انسداد مرز ایجاد می کنند.

انتشارات مقالات اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر مسائل اجتماعی در کشورهای در حال توسعه و تلاش برای ارتقای زندگی اجتماعی در این مناطق.