سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام‌ افتتاح شد/ دیدار صمیمانه دکتر طهرانچی با اساتید و کارکنان واحد ایلام

به گزارش گروه ورزشي دانشگاه آزاد اسلامي، رئيس دانشگاه آزاد اسلامي دكتر محمدمهدی طهرانچی عصر امروز در سفر یک روزه به استان ایلام در مراسم یادواره شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی حضور یافت. ، شاخه جوان به مقام شامخ شهدای هشت سال مقاومت ادای احترام کرد.

سپس دکتر در نشستی دوستانه با اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام، تهران.

وی در ابتدای این دیدار با اشاره به دیدار روز گذشته مقام معظم رهبری با جمعی از مفاخر جوان و نوابغ برتر علمی گفت: در برخی کشورها با وجود اینکه اکثر دانشگاه ها خصوصی هستند اما در بودجه دولتی بسیار پیش بینی شده است. برای آنها مشکلات دانشگاه و نه عمده آن را دولت تعریف می کند و اگر دانشگاه در حل آن مشکلات پیشرفت کند بودجه برای آن اختصاص می دهد. این جمله برای دانشگاه آزاد اسلامی نویدبخش است و افقی را در ادبیات دانشگاه های غیردولتی گشود که اگر خدا بخواهد باید به آن توجه کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به شکل گیری و توسعه این دانشگاه در کشور گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان دانشگاهی مردمی با حمایت امام خمینی (ره) تاسیس شد و در مرحله اول 40 سال توسعه کوچک را تجربه کرد. و مایه افتخار کشور شد. واقعیت این است که اگر اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه به عنوان شریک یک NGO در این رویداد مهم شرکت نمی کردند، دانشگاه آزاد اسلامی تاسیس نمی شد.

دکتر. طهرانچی ادامه داد: اهالی دانشگاه آزاد اسلامی ابهتی ایجاد کرده اند که مهمانان خارجی با آمدن به این دانشگاه شگفت زده می شوند.

او تاکید کرد که این تصمیم نشانه یک تحقیق رسمی ضد انحصار در مورد اتهامات نیست، بلکه نشانه یک تحقیق رسمی ضد انحصار در مورد اتهامات است. بقای هر سیستمی مستلزم درک و پاسخگویی به تحولات فناوری است.

یکی از اعضای هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: از سال 1390 اتفاقات عجیبی در دانشگاه آزاد اسلامی افتاده بود به طوری که مدیران وقت این دانشگاه بدون توجه به زاد و ولد در کشور، جمعیت دانشجویی را پیش بینی می کردند. تا سال 1400 این دانشگاه به یک میلیون دانشجو خواهد رسید. آنها با بررسی ولادت های 18 سال اخیر به راحتی توانستند جمعیت دانش آموزی آینده را تخمین بزنند، اما بدون توجه به میزان جمعیت، مسئولان وقت بخشنامه ای از سال 1390 تا 1395 صادر کردند که از یک تا 50 نفر پرسنل نیرو می گیرد. اعضا تعیین خواهند شد. با این حرکت، یک واحد دانشگاهی با 4 کارمند، 34 کارمند جدید جذب کرد، در حالی که اساساً تمرکز بر روند تحولات اجتماعی نبود.

طهرانچی تصریح کرد: زمانی که به دانشگاه آزاد اسلامی آمدم با وجود افزایش شهریه ها پس از سه سال متوالی درآمد دانشگاه به دلیل نبود سیستم یکپارچه درآمد و پرداخت کاهش یافت. در سازمان مرکزی اطلاعات دقیقی از میزان آن وجود ندارد. بدون بدهی یا درآمد بر روی واحدها. برای مقابله با این وضعیت، طرحی را پیشنهاد کرده ایم که خزانه دانشگاه آزاد اسلامی را تجمیع کنیم تا آبروی دانشگاه نرود.

وی افزود: پس از این حرکت نیاز است سامانه یکپارچه اطلاعاتی در دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی شود که برای رسیدن به این هدف سامانه های پژوهشی و آموزشی ایجاد شده است. این امر منجر به افزایش سریع درآمد شهریه دانشگاه شد. این تنها از طریق ادغام شهریه اتفاق افتاد. با راه اندازی سامانه مدیریت یکپارچه داده ها در دانشگاه آزاد اسلامی اعتبار مدرک دانشگاه آزاد اسلامی افزایش یافته است چرا که دیگر امکان ساخت مدرک دانشگاه آزاد اسلامی وجود ندارد.

وی افزود: علاوه بر این اقدامات توانسته ایم شعار و ایدئولوژی دانشگاه آزاد اسلامی را تغییر دهیم و روند نزولی دانشجویان را اصلاح کنیم و خدا را شکر برای دومین سال متوالی. افزایش ثبت نام دانش آموزان. این موفقیت در پی اپیدمی کرونا حاصل شد که بسیاری از اقتصادهای بزرگ جهان را تحت تاثیر قرار داده است.

طهرانچی خاطرنشان می کند: برای اولین بار مجوز زمین بانک شهرسازی و مسکن را از هیات امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی گرفته ایم. همچنین مکران قول افزایش سرمایه را از سال آینده برای دانشگاه آزاد اسلامی می دهد که باعث بهبود وضعیت معیشتی اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی می شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به مجموعه اسناد تحول و تعالی این دانشگاه گفت: این سند 70 هدف شامل یک شاخص و مجموعه اقداماتی را دنبال می کند که یکی از آنها تهیه اطلس استانی است. برنامه ریزی.

پس از این نشست دو ساعته، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به نظرات، پیشنهادات و دغدغه های اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی پاسخ داد.

سالن نوآوری واحد جوان دانشگاه آزاد اسلامی افتتاح شد

دکتر دکتر در ادامه برنامه های سفر یک روزه خود به استان ایلام. طهرانچی، دانشگاه آزاد اسلامی تالار نوآوری واحد ایلام را افتتاح و از واحدهای هسته و فناوری مستقر در این خانه نوآوری بازدید کرد.

تله سرومون برای کنترل آفات چوب سوز در مناطق جنگلی، دمپرهای برشی مقاوم در برابر زلزله، سیستم آموزش و آزمایش مجازی، سیستم قفل ترموستاتیک برای نخ های نانو پلی استر اولتراسونیک، تاسیسات حرارتی و برودتی و ضد پیروبوک. انرژی سوکت، نشت گاز و … یکی از دستاوردهای محققین و پژوهشگران واحدهای هسته و فناوری مستقر در تالار نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام است. از تهرانچی بازدید کرد.

انتهای پیام/ 4127