سرانجام مبهم مصوبه کنکور ۱۴۰۲

داوطلبان کنکور که تاکنون سازمان سنجش را منبع اخبار و اطلاعیه ها می دانستند، باید از کدام منبع برای اطلاع رسانی اطلاعیه های ناگوار کنکور استفاده کنند؟ چون پیش از این شورای عالی انقلاب فرهنگی منبع اطلاعیه های کنکور نبود!

به گزارش آوای البرز ایران وی نوشت: پس از کشمکش دائمی شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای اسلامی در خصوص اعلام رسمیت جدید کنکور که از سال 1402 در نظر گرفته شده بود، سرانجام با اعلام سازمان سنجش، تکلیف تعیین تکلیف شد. اما این شروع یک درگیری جدید بود که با توجه به لزوم ابلاغ دستورالعمل آزمون سراسری سال 1402، سازمان سنجش آموزش کشور روز گذشته اعلام کرد که به اطلاع داوطلبان عزیز می رساند قوانین پذیرش دانشجو بر اساس قانون ارزشیابی آزمون سراسری 1402 دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور مصوب 1392 شورای محترم اسلامی و اصلاحیه 1401 آن به عنوان آزمون سراسری 1401 برگزار می شود.

در واقع این اطلاعیه به اطلاع رئیس جمهور می رساند که با امضای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، با توجه به نیاز ۱۴۰۲ کنکوری، وضعیت آنها مشخص و پذیرش اعلام شد آزمون برای سال آینده تغییر نمی کند. طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، تغییرات کنکور گسترده بود. حذف دروس عمومی از کنکور و افزایش نقش مقرر سوابق تحصیلی در این آزمون.

شورای عالی انقلاب فرهنگی پس از اعلام کنکور 1402 طبق آزمون سراسری امسال تصمیم خود را در روزهای آینده اعلام کرد.

این روزنامه در ادامه نوشت: سوال اصلی این است که کدام داوطلبان کنکور که تاکنون سازمان سنجش را منبع اخبار و اطلاعیه ها می دانستند باید ملاک اعلام اطلاعیه های سرنوشت ساز کنکور قرار گیرند چرا که پیش از این، منبع اطلاعیه های کنکور شورای عالی انقلاب فرهنگی نبود!

این درگیری ها دوباره تنش را در میان نامزدها ایجاد کرده است که می گویند باید تا اکتبر صبر کنند تا برای یک سال دیگر آماده شوند. منبع رسمی گفت: کنکور 1402 مانند کنکور 1401 با نتیجه خوب سوابق تحصیلی برگزار می شود. همچنین کارشناسان و نمایندگان مجلس به نقل از مسئولان وزارت علوم، وزارت آموزش و پرورش و سازمان سنجش آموزش کشور می گویند هنوز زیرساخت های مناسب برای اجرای دستور جدید کنکور وجود ندارد. این در حالی است که رئیس جمهور به جای ایجاد زیرساخت ها برای اجرای پروژه ها، همواره بر پروژه هایی که به وی اعلام می شود تمرکز می کند.

در این صورت، زمانی که اختلاف نظر وجود دارد، انتظار می رود که مأموران به جای اینکه از طریق رسانه ها و مجاری خاص، آن را مستقیم و مستقیم حل کنند.

انتهای پیام/