سایپا در والیبال هم به لیگ دسته اول سقوط کرد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، هفته بیست و ششم و پایانی دور مقدماتی برترین های مسابقات والیبال مردان ایران امروز (یکشنبه ۲۴ بهمن ماه) با برگزاری هفت دیدار (دو دیدار) در ارومیه پیگیری می شود. ، آمل، رفسنجان، گرگان، تهران، رامسر. .

خط دفاع شهداب یسد در حساس ترین دیدار هفته آخر مرحله گروهی در رالی سنگین با برتری دو بر یک مقابل پایکون پیروز شد. شاگردان علیرضا تالکین با سه شکست مقابل پایکون دو به مقام سوم جدول دست یافتند و حریف کپر رفسنجان در مرحله پلی آف شدند.

یزدی ها در این بازی در ست های یک، سه و پنج از 30 بر 28، 25 به 21، 15 بر 12 پیش رفتند تا برای کسب یک امتیاز از این دیدار، 25 بر 19 و 25 بر 20 پیروز شوند. ست دوم و چهارم، رتبه چهارم کافی است. شاگردان پیمان اکبری با این شکست در مرحله پلی آف به مصاف شهرداری ارومیه می روند.

پیش از این در دور اول پیکون یک بر سه شهداب یاسد را شکست داده بود.

در دیدار پایانی مرحله گروهی، دیدار مس رفسنجان و سایپا با برتری دو بر سه نماینده رفسنجان به پایان رسید و بدین ترتیب سقوط سایپا به لیگ دسته اول پایان یافت. بدین ترتیب با پیروزی چهاردهم و کسب امتیاز سی و هفتم به رده ششم جدول آشفتگی ها صعود کرد و به فینال دفاع شهداب یزد مقابل حریف خود در مرحله یک چهارم نهایی راه یافت.

در این دیدار شاگردان اسماعیل بادرنگ از تیم مس در ست های دو، سه و پنج به ترتیب به امتیازهای 25، 19، 25، 22، 15 و 13 دست یافتند و دو امتیاز تعیین کننده از این بازی به دست آوردند.

پیش از این در دور اول سایپا با نتیجه سه بر یک مغلوب کپر رفسنجان شده بود.

با مشخص شدن وضعیت تیم ها، نقش باشگاه ها در دور بعد نیز مشخص شد.

مرحله پلی آف لیگ برتر مردان از روز سه شنبه 12 اسفندماه آغاز می شود و قرعه کشی مسابقات فردا (دوشنبه 25 بهمن ماه) ساعت 10 صبح به صورت آنلاین انجام می شود اما برنامه بازی ها به شرح زیر است:

فولاد مبارکه سپاهان اصفهان – پاس گرگون

دفتر خاطرات حراس آمل – فولاد سیرجان ایرانیان

دفاع شهداب یاسد – کپر رفسنجان

پایکان – شهرداری ارومیه

نتیجه بازی فینال مرحله مقدماتی لیگ برتر مردان (آذربایجان ارومیه – فولاد مبارکه سپاهان) تاثیری در این برنامه که دیرتر از سایر بازی ها آغاز شد، نخواهد داشت.