سازمان ملل: محدودیت‌های اسرائیل برای ارسال کمک به غزه جنایت جنگی است

سازمان ملل: محدودیت‌های اسرائیل برای ارسال کمک به غزه جنایت جنگی است

«ولکر ترک» کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل در پی هشدارهای سازمان ملل درباره وضعیت مردم نوار غزه اعلام کرد که محدودیت‌ها و مانع تراشی رژیم اسرائیل برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به مردم نوار غزه جنایت جنگی است.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا، «ولکر ترک» کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد روز سه شنبه به وقت محلی گفت: «محدودیت های اسرائیل برای ارسال کمک های بشردوستانه به غزه می تواند یک تاکتیک گرسنگی دادن باشد که جنایت جنگی است.»

این اظهارات ولکر ترک در پی گزارش روز گذشته سازمان ملل است که در گزارشی در مورد امنیت غذایی غزه هشدار داد که نیمی از ساکنان غزه گرسنگی “فاجعه بار” را تجربه می کنند و پیش بینی می شود که اگر فورا شرایط تغییر نکند قحطی تا ماه مه میلادی شمال این منطقه را تحت تاثیر خود قرار دهد.

کمیسیر حقوق بشر سازمان ملل گفت: محدودیت‌های مداوم اسرائیل برای ورود کمک‌ها به غزه ممکن است به استفاده از گرسنگی به عنوان روشی که جنایت جنگی است، تبدیل شود.

این مقام ارشد سازمان ملل از همه کشورها خواست به اسرائیل برای تسهیل ورود و توزیع بدون مانع کمک‌های بشردوستانه و کالاهای مورد نیاز برای پایان دادن به قحطی و جلوگیری از هرگونه خطر قحطی، فشار بیاورند.

کارگروه خبری علوم ورزشی

با تمرکز بر تحقیق و ارائه‌ی اطلاعات به‌روز و دقیق، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به دنبال افزایش دانش و آگاهی ورزشی خوانندگان هستم. از نکات تازه‌ترین تکنیک‌ها تا راهنمایی‌های تمرینی، همراهی با من برای تجربه‌ی یک دنیای ورزشی پویا و هیجان‌انگیز را تجربه کنید.