سازمان ملل: بیش از ۵۰ هزار اوکراینی آواره شده‌اند

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری آنلاین آوای البرز، «فیلیپو گرانده» کمیسر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان شامگاه جمعه در صفحه توئیتر خود نوشت که از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین در 48 ساعت گذشته، بیش از 50 هزار اوکراینی از این کشور گریخته اند.

او نوشت که بیشتر آنها به مولداوی و لهستان و بقیه به مرزهای اوکراین با رومانی، اسلواکی، مجارستان و رومانی گریخته اند. گراندی از کشورهایی که به پناهجویان اوکراینی اجازه ورود به خاک آنها را دادند تشکر کرد.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR) به ویژه مایا ساندو، رئیس جمهور مولداوی را به خاطر اجازه ورود سالم به کشورشان تحسین کرد و نوشت که کمیساریای عالی پناهندگان تمام تلاش خود را برای آماده سازی کمک های بین المللی برای پناهندگان به کار گرفته است.


صف طولانی اوکراینی هایی که به اسلواکی فرار می کنند در مرز اوکگورود در اوکراین دیده می شود.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه صبح پنجشنبه در پاسخ به درخواست کمک نظامی رهبران منطقه جدایی طلب در شرق اوکراین دستور عملیات ویژه در منطقه دنباس را صادر کرد. متعاقباً، هواپیماهای جنگی، توپخانه و سامانه‌های موشکی ارتش روسیه، پایگاه‌های نظامی مختلف در شرق و غرب اوکراین را از شمال تا جنوب هدف قرار دادند.

انتهای پیام/.
این را برای صفحه قبل پیشنهاد دهید