زینب(سلام الله علیها) تربیت یافته اسلام ناب محمدی

ویژگی اصلی حضرت زینب (سلام الله علیها) عمق ارادت و فداکاری آن حضرت است، به طوری که امروز هر فرد کمال طلبی می تواند از فیض عظیم آن حضرت بهره مند شود و با الگوگیری از ایشان به تعالی دست یابد.

به گزارش آوای البرز، حمیدرضا حدری، مدیر سایت ویژه مسجد در یادداشتی به آوای البرز گفت:

پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) آنها را زینب نامید که در برخی از روایات چنین آمده است: نام او را خداوند متعال و جبرئیل اعلام کرد; زنی که در سنین پایین تفسیر قرآن و زنان کوفه را با معارف عالی قرآن آشنا کرد. بله، او دختر قد بلندترین مرد و قد بلندترین زن است.

برخی از فضایل حضرت زینب (سلام الله علیها)

حضرت زین العابدین رضی الله عنه پس از ایراد سخنرانی پس از واقعه عاشورا، ایشان را غیر معلم خطاب کردند و فرمودند که آن بانوی گرانقدر از جایگاه علمی بالایی برخوردار بود، زیرا متفکران شیعه و سنی در بیان خود مطالب فراوانی نوشته اند. موقعیت

ابن حجر عسقلانی از علمای اهل سنت، زینب کبری (سلام الله علیها) را مظهر شجاعت و دلاوری دانسته و از حیرت سایر مورخان از این شجاعت و دلاوری نقل می کند. چند خط کوتاه

ویژگی اصلی حضرت زینب (سلام الله علیها) عمق ارادت و فداکاری آن حضرت است که امروز هر فردی که خواهان کمال باشد، می تواند از فیض بزرگ آن حضرت بهره مند شود و برای آنان الگو قرار گیرد.

قداست و حیا و کرامت ایشان مورد بحث همه قرار گرفته است. از دیگر ویژگی های این شخصیت ارزشمند در جهان اسلام، شجاعت، تدبیر در برخورد و مقابله با مشکلات، شجاعت در مقابله با دشمنان است که نشان از ارزش و ارزش والای زن در اسلام دارد و نباید آن را منزوی کرد. بلکه باید در چهارچوبی که خداوند برایش تعیین کرده است، نقش آفرینی کند و در حوادث و اتفاقات مهم نقش آفرینی کند.

زینب (سلام الله علیها) زنی است که در واقعه عاشورا و نهضت حسینی ثابت کرد که با درایت و بردباری می توان از سختی ها و سختی ها به بهترین شکل عبور کرد و دشمنان را ذلیل کرد. ثابت کنید که می توانید راهنما باشید و دیگران را به سوی خوشبختی هدایت کنید.

انتهای پیام/