زن خیانتکار طراح اصلی نقشه قتل شوهرش بود

15 دی ماه ساعت 45:6 دقیقه یک مورد آتش سوزی خودرو در کلانتری 140 باغ فیض گزارش شد.

با حضور ماموران کلانتری و آتش نشانی در محل اعلام شده واقع در خیابان تاجیکستان ابوذر – نبش نسبت به اطفای حریق خودرو سمند زرد رنگ اقدام و آتش اطفا شد. به تمام قسمت های ماشین سرایت کرد.

جسد در صندوق عقب خودرو پیدا شد

پس از اطفای حریق، ماموران کلانتری و آتش نشانی با بررسی فضای داخلی خودرو، با جسد مردی 50 ساله در صندوق عقب خودرو مواجه شدند که دچار شکستگی شده بود. در پشت سر با یک جسم سخت. (با مداخله سریع مسئول ایستگاه آتش نشانی جهت مهار و اطفای حریق هیچ گونه آسیب جسمی در این آتش سوزی وجود نداشت).

پرونده در اداره دهم پلیس آگاهی است

با دستور بازپرس شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمد»، پرونده در اختیار اداره دهم آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. پلیس برای بررسی

شناسایی قربانی

با بررسی قطعات خودرو سمند زردرنگ مشخص شد خودرو متعلق به جسد “مجید” (47 ساله) و بنا به اظهارات اعضای خانواده وی (همسر و سه دختر) است. ویدا در 4 دسامبر به محل سکونت خود واقع در شهر کرج بازنگشت. در ادامه تحقیقات مشخص شد خانواده مقتول با موضوع «مفقودین» به پلیس Police کرج شکایت کرده اند.

همسر مقتول در خصوص ناپدید شدن همسرش می گوید: همسرم ساعت 5 صبح روز 13 دی ماه طبق روال عادی به قصد انجام سرویس مدرسه از خانه خارج شد اما پس از آن نه به خانه برنگشت و نه او خدمتکار اوست. نه دخترانش

تحقیقات پلیسی یک ساله

در ادامه پرونده قتل «مجید»، تحقیقات اولیه پلیسی به اطلاعاتی که بتواند به کارآگاهان در رسیدگی به پرونده کمک کند، پیدا نشد اما تحقیقات ویژه پلیس همچنان در دستور کار قرار داشت. تا زمانی که کارآگاهان اداره دهم اطلاع پیدا کردند که بین مقتول و همسرش اختلاف وجود دارد، همسر مقتول «مریم» (42 ساله) چندین بار نشان داد که می خواهد شوهرش را ترک کند اما مقتول در مقابل این خواسته مقاومت می کند. اما مریم در تحقیقات اولیه به شدت آن را تکذیب کرد و هر گونه اختلاف با همسرش سعی در آشتی داشت

شناسایی شخص دوم

علیرغم انکار مریم مبنی بر نزاع با مقتول، در دستور کار کارآگاهان، بررسی نظریه «ارتکاب جرم به قصد ازدواج با فرد دوم» قرار گرفت و اقدامات پلیسی انجام شد و کارآگاهان در اثبات این نظریه موفق بودند. . شناسایی یکی از بستگان مریم به نام «حسین» (50 ساله) تحقیقات پلیسی از حسین نشان داد که او مدتی پیش با وجود داشتن سه فرزند از همسرش جدا شده است.

بر اساس اطلاعات دریافتی، اداره اطلاعات برای اینکه دلیل اقدام حسین و مریم برای ازدواج با یکدیگر را انکار نکند، هر دوی آنها را تحت نظر پلیس قرار داده و در نهایت در روز 11 اسفندماه آنها را با هم دستگیر کردند. به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

اعتراف به گناه

با وجود همه شواهد و قرائن، در تحقیقات مقدماتی «حسین» و «مریم» منکر اطلاع از چگونگی وقوع جرم و ارتباط آن فقط به روابط خانوادگی بودند اما با توجه به مدارک واصله تحقیقات ویژه صورت گرفت. در ابتدا هر دو مرد در نهایت به جرم خود اعتراف کردند.

حسین در اعترافات خود به کارآگاهان گفت: من و مریم از زمان مجردی به یکدیگر علاقه مند بودیم و حتی قصد داشتیم با هم ازدواج کنیم اما به دلیل مخالفت شدید هر دو خانواده به ویژه خانواده مریم موفق نشدیم. ما ازدواج کردیم، هر کدام جداگانه ازدواج کردیم.» ما یک خانواده دادیم؛ ما هیچ چیز در مورد یکدیگر نمی دانستیم تا اینکه در مراسم یادبود یکی از بستگانمان با هم آشنا شدیم – سالها خبری نبود.

از آنجا با هم تماس گرفتند و مریم در گفتگوها گفت که از زندگی خود راضی نیست و قصد دارد شوهرش را ترک کند اما او برای این کار آماده نیست. این مشکل بود که ما را به برنامه ریزی برای قتل سوق داد. کلید دروازه مجتمعی که مریم در آن اقامت داشت را آماده کرد و به من داد.

ساعت چهار صبح روز 13 دی ماه در انباری در داخل پارکینگ مخفی شدم. مریم گفت قبل از آن شوهرش هر روز ساعت پنج از خانه بیرون می رفت و قصد داشت سرویس مدرسه را بگیرد. مرد جوان که به قصد سوار شدن به خودرو به پارکینگ رسیده بود از پشت مورد حمله قرار گرفت و با چاقو مورد ضربات چاقو قرار گرفت. [ ارتکاب جنایت ] اصرار کردم و چند ضربه به سر و گردن مقتول زدم.

چند دقیقه بعد مریم وارد پارکینگ شد و به هم کمک کردیم جسد را در صندوق عقب بگذاریم. مریم بلافاصله قبل از بیدار شدن بچه ها به خانه برگشت. با تاکسی به شهریار رفتم اما به دلیل هوای معتدل مجبور شدم ماشین را بیرون از خانه پارک کنم تا بعد از تاریک شدن هوا به تهران بیایم. پس از تاریک شدن هوا، خودرو را به سمت خیابان تهران-ابوذر (جایی که خودرو در آنجا آتش گرفته بود راندم)، از سکوت خیابان برای روشن کردن آتش در تاریکی شب استفاده کردم و به سرعت محل را ترک کردم.

در پی اعتراف صریح حسین به طراحی جنایت و کمک به همسر مقتول در جنایت، مریم که چاره ای جز اعتراف به حقیقت نداشت، سرانجام در ۱۴ آذر لب به اعتراف گشود و تمامی اظهارات پسر عمویش را تایید کرد.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده معاون جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با اعتراف صریح این دو نفر، دستور بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر شد. اطلاعات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان