رژیم غذایی که منجر به توقف پیشرفت سرطان پوست می‌شود

متخصصان هلندی بر اساس تحقیقات خود اظهار داشتند که پیروی از رژیم غذایی سرشار از چربی های سالم می تواند به مبارزه با سرطان کمک کند. رژیم غذایی مدیترانه ای بر مصرف روغن زیتون، آجیل، ماهی، میوه ها، سبزیجات و غلات کامل تاکید دارد.

این نوع رژیم غذایی با فواید بسیاری برای سلامتی از جمله پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی و طول عمر همراه است.

اکنون متخصصان هلندی در مطالعات خود نشان داده اند که این نوع رژیم می تواند اثربخشی ایمونوتراپی را در بین بیماران سرطان پوست افزایش دهد.

به گفته متخصصان، بیمارانی که رژیم مدیترانه ای را دنبال می کردند و دارو مصرف می کردند، پس از 12 ماه بیشتر زنده می ماندند و از پیشرفت بیماری جلوگیری می کردند.

نویسنده این مطالعه از مرکز پزشکی دانشگاه گرونینگن هلند گفت: نتایج این مطالعه نقش استراتژی های غذایی را در بهبود اثربخشی روند درمان و افزایش امید به زندگی بیمار تایید می کند.

کارشناسان بریتانیایی و مرکز پزشکی دانشگاه گرونینگن رژیم غذایی 91 بیمار مبتلا به ملانوم پیشرفته را که از مهارکننده های ایست بازرسی ایمنی (ICI) استفاده می کردند، بررسی کردند. این داروها به ویژه برای افراد مبتلا به ملانوم، جدی ترین نوع سرطان پوست، موثر هستند.

متخصصان در تحقیقات خود دریافتند: نه تنها افرادی که از رژیم مدیترانه ای پیروی می کنند به این نوع داروها واکنش خوبی نشان می دهند، بلکه وضعیت بیماری آنها پس از یک سال بدتر نمی شود.

به گزارش روزنامه دیلی میل، خوردن بیشتر انواع میوه و ماهی و کمتر نوشیدنی ها و تنقلات شیرین از مهمترین ویژگی های رژیم مدیترانه ای است.

4747