رونمایی از سند تحول در آینده نزدیک – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سید محمد حسینی بعدازظهر جمعه در جلسه هیات امنای دانشگاه شهید اشرفی اصفهانی اظهار داشت: از تفکر جدید، خلاقیت و نوآوری.”

وی افزود: با توجه به راه اندازی مرکز نوآوری و تحول در دولت، امیدواریم نه تنها همه دانشگاه ها از آموزش و پژوهش رضایت داشته باشند، بلکه موضوعات مهم کشور را در اتاق های فکر بررسی کنند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور افزود: مرکز نوآوری و تحول در حال بررسی همه ایده های جدید است که اخیراً طرحی از سوی یکی از اساتید دانشگاه شریف روی میز بررسی دولت گذاشته شد.

حسینی خاطرنشان کرد: قبل از برنامه هفتم توسعه نویسنده آماده است و همه باید برای رسیدن به آن کمک کنند.

وی دانشگاه را پشتوانه فکری نظام دانست و تصریح کرد: اکثر مدیران ارشد کشور وابسته به دانشگاه هستند و رئیس جمهور نیز بارها دانشگاه ها را اتاق فکر دولت نامیده است چرا که دانشگاه ها نقش مهمی در این امر دارند. تربیت و آماده سازی مدیران خلاق برنامه های علمی قوی برای هدایت کشور به بهترین شکل ممکن».

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به نقش دانشگاه شهید اشرفی اصفهانی در حوزه های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی ابراز امیدواری کرد که به زودی دانشگاه ها حضور پیدا کنند و تشکل ها و رویدادهای فرهنگی، دانشجویی و دانشجویی فعال شوند.

نهادینه‌سازی ارزش‌ها حلقه‌ای است که در مسائل آموزشی در دانشگاه‌ها وجود ندارد

در ادامه سید رضا مرتضی استاندار اصفهان نیز در این دیدار با بیان اینکه جهاد باید در دستور کار جدی دانشگاه ها قرار گیرد، با توضیحاتی در حوزه تعلیم و تربیت با تاکید رهبر معظم انقلاب گفت: .

وی افزود: باید افق پنج ساله ای را برای دانشجویان تعیین کنیم تا بدانند آینده آنها در دانشگاه چیست و چه نقشی در جامعه می توانند داشته باشند.

استاندار اصفهان نهادینه شدن ارزش ها را حلقه مفقوده مشکلات آموزشی دانشگاه ها دانست و خاطرنشان کرد: ایجاد نشاط، امید و الهام در بین جوانان و نوجوانان ضروری است.

تبیین جهاد وظیفه مسلم در برابر هجوم رسانه های متخاصم است

نتایج بیشتر انشاجی رئیس دانشگاه اصفهانی اصفهانی همچنین گفت: دانشگاه ها به دلیل جنگ مشترکی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، وظیفه تبیین جهاد علیه جنگ رسانه ای را بر عهده دارند.

وی اشغال دشمن را تلفیقی از جنگ اقتصادی، سیاسی، امنیتی و رسانه ای عنوان و خاطرنشان کرد: جنگ تلفیقی باید از جهات مختلف صورت گیرد.

رئیس دانشگاه اشرفی اصفهان خاطرنشان کرد: جهاد وظیفه قطعی حمله به رسانه های شبکه های معاند را دارد و قوانین آن به دانشگاه ها ارسال شده است.