روغنی برای کاهش درد، اضطراب و استرس

آفتاب‌‌نیوز :

مانند هر روغن اساسی، شما فقط به یک یا دو قطره نیاز دارید. در بعضی موارد، فقط بو کردن رایحه می‌تواند باعث تسکین درد شود.

برای استفاده روغن اسطوخودوس به صورت موضعی، حتما آن را رقیق کنید. اگر از آن روی پوست استفاده می‌کنید، همیشه آن را در روغن حامل رقیق کنید به این معنی که سه یا پنج قطره از آن را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون ترکیب کنید. سپس، می‌توانید هر زمان که لازم باشد از آن استفاده کنید.

همچنین می‌توانید برای پخش رایحه اسطوخودوس در خانه خود از دیفیوزر یا تنظیم کننده هوا استفاده کنید. احساس بو با روشی که مغز شما اضطراب، استرس و درد را پردازش می‌کند، گره خورده است و استفاده از دیفیوزر راهی عالی برای کسب فواید روغن اسطوخودوس است. دیفیوزر‌های عصبی بهترین نوع برای درمان مواردی مانند سوزش پوست و درد هستند، زیرا آن‌ها سریعاً بدون تغییر ترکیبات شیمیایی روغن، مولکول‌ها را پراکنده می‌کنند. دیفیوزر‌های اولتراسونیک برای رفع اضطراب و بی خوابی مفید هستند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که چند قطره روغن ضروری را در یک محفظه جداگانه با آب مخلوط کنید.

بعد از یک روز استرس زا، تنفس رایحه آرامش بخش روغن اسطوخودوس می‌تواند به آرامش بدن و ذهن شما کمک کند. مطالعات نشان می‌دهند، که اسطوخودوس گیرنده‌های خاص را در محل اتصال عصب عضلانی مهار می‌کند، به همین دلیل ممکن است دارای خواص ضد اضطرابی باشد. به طور سنتی، اسطوخودوس برای اضطراب، آرامش و اسپاسم عضلانی مورد استفاده قرارمی گیرد. روغن اسانس اسطوخودوس می‌تواند به رفع اضطراب کمک کند، همچنین می‌تواند راهی برای تسکین استرس باشد.

کافی است یک قطره از ان را روی کف دست خود بمالید، سپس دستان خود را در جلوی بینی قرار داده و به آرامی نفس بکشید.

گروه تحریریه علوم پزشکی

نوشته‌هایم به طور خلاقانه، با جذابیت و همراه با مطالعات علمی تهیه می‌شوند. هدفم جلب توجه شماست و شما را در دنیایی از اطلاعات جذاب و پر رمز و راز پزشکی به سفری هیجان‌انگیز دعوت کنم.