روش های جذاب برای بازی کردن با کودکان

بازی با کودکان لذت آورترین فعالیتی است که می توانیم به آنها انجام دهیم. اهمیت بازی آنها زمانی مشخص می شود که برای سلامتی مجبور شویم در کنار کودکان در خانه بمانیم. در این مدت ما می توانیم از بین موارد مختلف اسباب بازی یکی را انتخاب کنیم تا به کودکان در رشد فردی و ذهنی خود کمک کنیم.

تأثیر بازی در رشد کودکان

محققان دریافته اند که بازی انواع تجربیات تعاملی ، جسمی و شناختی را در اختیار کودکان قرار می دهد. این تجارب ارتباطاتی را در مغز کودک ایجاد می کند و به او کمک می کند تا از نظر جسمی ، فکری ، اجتماعی و عاطفی رشد کند. بچه ها سبک ها و روش های زیادی برای بازی دارند. آنها معمولاً دوست دارند با شما بازی کنند. اما گاهی ممکن است آنها بخواهند به تنهایی بازی کنند. در این شرایط ، آنها از شما می خواهند که به آنها کمک کنید تا بازی های جدید و ایده های سرگرم کننده خلق کنند. بعضی اوقات تمایل دارند با کودکان هم سن و سال خود بازی کنند.

به طور کلی ، ما 3 نوع بازی داریم:

بازی فردی: کودک قبل از 2 سالگی فقط به صورت انفرادی بازی می کند ، به این معنی که او به تنهایی بازی می کند. او ساعت ها روی یکی از اندام های خود یا یک اسباب بازی می گذرد و برای بازی با او نیازی به همسالان یا بزرگسالان ندارد. همچنین ، بازی های کودکان در این سن بیشتر اکتشافی است. این بدان معناست که کودک نسبت به بدن و محیط پیرامون خود بسیار کنجکاو است و برای او یک بازی است که در گوشه و کنار خانه در نقاط مختلف خانه گشت و گذار می کند و با وسایل مختلف سرگرم می شود. نکته مهم این است که یافته های او را سرزنش نکنید تا کنجکاوی کودک را سرکوب نکنید.
بازی موازی: از 2 تا 3 سالگی کودک موازی بازی می کند. بازی موازی شامل دو کودک در فاصله 50 سانتی متر یا کمتر (به عنوان مثال ماشین اسباب بازی) است.

بعضی اوقات آنها به هم نگاه می کنند و اسباب بازی رد و بدل می کنند ، اما فعل و انفعالات دیگری وجود ندارد. آنها با هم بازی می کنند اما با هم بازی نمی کنند. بازی دیگر برای این گروه سنی ، بازی نماد ساده است.

به عنوان مثال کودک به معنای یک خیار آن را جلوی گوشش می گذارد و شروع به صحبت می کند خیار این یک تلفن است و گاهی اوقات همان خیار را در گوش شما نگه می دارد و به شما علامت صحبت می دهد. این بازی های نمادین آغاز شکل گیری تخیل و خلاقیت است.
بازی اجتماعی: کودک پس از 3 سالگی با همسالان خود بازی می کند. او هنگام بازی مرتباً با آنها ارتباط برقرار می کند و فقط در این سن کودک می تواند بازی های مشارکتی و گروهی انجام دهد و هنگام بازی با مفاهیم چرخش ، پیروزی و شکست آشنا شود.

به همین دلیل برای یک کودک در این سن مهم است که یک همبازی داشته باشد. خواه همبازی خواهر و برادر باشد یا دوست مهد کودک یا کودکانی که در زمین بازی هستند ، کودک به آنها احتیاج دارد. بنابراین ، از این سن به بعد ، او باید مقدمات برقراری ارتباط با همسالان خود را فراهم کند.

یک قلعه بسازید

با کلبه ، چادر ، بالش و وسایل بازی کودکان یک پناهگاه بسازید. این کار چند ساعت طول می کشد و بچه ها سرگرم می شوند. با استفاده از این قلعه دست ساز می توانید چندین روز یک بازی طراحی کنید.

صنایع دستی آسان بسازید

مقداری کاغذ و مقوا ، چسب و قیچی رنگی برای حمل تهیه کنید. مداد رنگی بیاورید و تمام روز را روی زمین بگذرانید تا هر دو کودک بتوانند با کمک آنها نقاشی کنند و کارهای دستی ساده بسازند.

موانعی ایجاد کنید

بعضی اوقات بچه ها از چیزهای ساده لذت می برند. با چندین بالش یا پشت دیوار و مانع بسازید و قوانین پرش از روی آنها را تعیین کنید.

یک نامه بنویس

بهترین فرصت این است که از افرادی که کودکان را دوست دارند بپرسید. نامه ای بنویسید و برای آنها ایمیل کنید. نامه به پدربزرگ و مادربزرگ ، نامه به عمه و عمو ، نامه به خانواده خارج از خانه ،

پختن

یکی دیگر از سرگرمی های جالب خانواده در این دوره می تواند غذاهای متفاوت و خلاقانه با کمک کودکان باشد. از کودکان بخواهید در تهیه ناهار و شام کمک کنند یا موارد خاصی مانند دسر ، کیک ، ژله و سالاد را تهیه و لذت ببرند. البته ، شما باید کار آنها را کنترل کنید.

نوسان و سرسره بازی برای بچه ها

نوسان و سرسره بازی یکی از قدیمی ترین و ارزان ترین نوع سرگرمی برای کودکان است. در گذشته سرسره های کودکان فقط در پارک ها و محوطه های بازی در دسترس بود ، اما امروزه این سرسره های بازی ساخته شده از پلی اتیلن و مواد پلاستیکی را می توان در همه جا یافت.

این تغییر در مواد منجر به تولید اسلایدهای کودک در هر اندازه و رنگ برای سنین مختلف شده است. همچنین از نظر قیمت ، این سرسره های کودک ارزان تر و ارزان تر از مدل های فلزی قدیمی هستند. از این لینک می توانید تاب و اسلایدهای بازیسازهای کودک را مشاهده کرده و برای کودک خود بخرید.