روسیه: هیچ قصد و طرحی برای کشتن زلنسکی نداریم

روسیه: هیچ قصد و طرحی برای کشتن زلنسکی نداریم

معاون اول نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در پی ادعای برخی کشورهای غربی درباره قصد مسکو برای کشتن ولودیمیر زلنسکی گفت: ما هیچ قصد و طرحی برای ترور رئیس جمهور اوکراین نداریم.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا، دیمیتری پولیانسکی، معاون اول نماینده روسیه در سازمان ملل تاکید کرد مسکو هیچ برنامه‌ای برای حذف ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین ندارد.

پولیانسکی تاکید کرد: واقعاً فکر می‌کنید که اگر می‌خواستیم تیم اسکورت زلنسکی را هدف بگیریم، نمی‌توانستیم؟ سعی کنید به سوال پاسخ دهید اما صادقانه!

وی که در نشست شورای امنیت درباره اوکراین صحبت می‌کرد، افزود: به ویژه اینکه همه شما به خوبی می‌دانید که در حمله‌ای مشابه (به تأسیسات نظامی در اودسا)، خط تولید شهپاد اوکراین تخریب شد که قطعات وارداتی از انگلیس را مونتاژ می‌کرد. این هدف برای ما به مراتب مهم‌تر از زلنسکی بود که مدام در خط مقدم پرسه می‌زند و در شهرها قبل از آنکه به‌دست روسیه آزاد شوند، سلفی می‌گیرد.

دیپلمات روس اظهارکرد: اگر برخی از شما امیدوارید که با این روش از شر رهبر رژیم کی‌یف خلاص شوید، باید ناامیدتان کنم چون این کار جزو نقشه‌های ما نیست.

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.