روسیه بر تسریع در احداث راه‌آهن رشت – آستارا تأکید کرد

در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر امور خارجه؛

روسیه بر تسریع در احداث راه‌آهن رشت - آستارا تأکید کرد

وزیر خارجه روسیه با اشاره به همکاری تهران و مسکو در احداث راه‌آهن رشت – آستارا و با توجه به انجام همه تشریفات داخلی اجرای این توافق از سوی مسکو، بر عزم کشورش برای تسریع در اجرای این طرح توسعه همکاری‌ها میان دو کشور تأکید کرد.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، ، در گفت‌وگوی تلفنی سه‌شنبه شب حسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه با سرگئی لاوروف وزیر خارجه فدراسیون روسیه، تحولات مربوط به قفقاز جنوبی، آخرین وضعیت همکاری‌ها و روابط دوجانبه و برخی موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی مورد رایزنی و تبادل‌نظر قرار گرفت.

امیرعبداللهیان با اشاره به تحولات جاری در قفقاز، از روند مذاکرات میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان برای وصول به یک توافق صلح پایدار استقبال و بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از تثبیت صلح و ثبات در منطقه تأکید نمود.

وزیر خارجه روسیه نیز با تبریک به جمهوری اسلامی ایران برای امضای موافقت‌نامه تجارت آزاد با اتحادیه اقتصادی اوراسیا، آن را گام بسیار مهمی در توسعه روابط اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با روسیه و کشورهای عضو این اتحادیه خواند.

سرگئی لاوروف تصریح کرد: روسیه صمیمانه و صادقانه و بدون قید و شرط به تمامیت ارضی ایران احترام می‌گذارد و این موضع غیرقابل تغییر مسکو است.

وی همچنین با اشاره به همکاری دو کشور در احداث راه‌آهن رشت – آستارا و با توجه به انجام همه تشریفات داخلی اجرای این توافق از سوی مسکو، بر عزم کشورش برای تسریع در اجرای این طرح توسعه همکاری‌ها میان دو کشور تأکید کرد.

طرفین در این گفت‌وگوی تلفنی بر احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی یکدیگر تأکید کردند.

کارگروه خبری علوم ورزشی

با تمرکز بر تحقیق و ارائه‌ی اطلاعات به‌روز و دقیق، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به دنبال افزایش دانش و آگاهی ورزشی خوانندگان هستم. از نکات تازه‌ترین تکنیک‌ها تا راهنمایی‌های تمرینی، همراهی با من برای تجربه‌ی یک دنیای ورزشی پویا و هیجان‌انگیز را تجربه کنید.