روز سخت استقلال در برابر بهترین خط دفاعی لیگ

هفته سیزدهم لیگ برتر

استقلال برای باقی ماندن یکی از مدعیان و حفظ عنوان قهرمانی فصل گذشته به دنبال برد مقابل مس رفسنج است.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، در اولین روز از هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال ایران از ساعت 15 فردا مس رفسنجان در ورزشگاه استقلال آزادی میزبانی خواهد کرد و احتمالا مقام اول ماندن در لیگ برتر را کسب کند. دوره قهرمانی که به بهترین های این حریف آماده نیاز دارد.

پوشان آبی پایتخت با 26 امتیاز با تفاضل گل کمتر نسبت به پرسپولیس و یک بازی بیشتر از گلگور سیرجان با 24 امتیاز دوم است. برای قهرمانی در لیگ باید پیروز شوند. سه امتیاز، یک رودررو یا نماینده گروهبان باعث صعود پرسپولیس به صدر جدول رده بندی خواهد شد.

ریکاردو ساپینتو در این بازی کار دشواری خواهد داشت زیرا نمی تواند از برخی مهره های خود استفاده کند، مثلاً با بازیکنان مصدوم و معلول زیادی مقابل محمد ربیع صف آرایی می کند. سعید مهری، محمد محبی و صالح حردانی با 4 اخطار و محرومیت از جدول. عارف غلامی، ابوالفضل جلالی و آرش رضاوند به دلیل مصدومیت های مختلف آمادگی کاملی برای این بازی ندارند تا ساپینتو 6 غایب کلیدی برای دیدار با مس رفسنجان داشته باشد.

در تاریخ بازی های این تیم در لیگ برتر، استقلال 3 برد و 1 تساوی مقابل مز داشته است. در جام حذفی دو تیم پس از 120 دقیقه به تساوی 2 بر 2 رسیدند اما استقلال در ضربات پنالتی پیروز شد و رکورد بهتری را مقابل اوزون ثبت کرد.

در سمت مقابل مس رفسنجان با شرایط جالبی مقابل استقلال قرار می گیرد. این تیم در لیگ برتر 1401-1402 رکورددار تساوی بوده و 9 مسابقه را با یک برد به پایان رسانده است. مسی در این فصل در 13 بازی تنها 4 گل دریافت کرد که آمار بسیار خوبی به حساب می آید اما این تیم تنها 7 گل به ثمر رساند. شاگردان محمد ربیع ترجیح می دهند فردا در ورزشگاه آزادی به تیم رده دومی گل نزنند تا همچنان یکی از تیم های نیمه بالای جدول باقی بمانند. آنها با 18 امتیاز در رده ششم قرار دارند.

استقلال در آخرین دیدار خود در آبادان مقابل صنعت نفت به برتری یک بر صفر رسید، مس رفسنجان نتوانست از برتری میزبانی استفاده کند و بهتر از تساوی بدون گل مقابل ملوان بندر انصالی شود. با توجه به آمار بسیار خوب رفسنجانی، گلزنی در ضریب حمله استقلال دشوار خواهد بود و این بازی احتمالا با تساوی بدون گل به پایان خواهد رسید.

انتهای پیام/