روایت‌هایی از سبک زندگی مسلمانان دنیا در ماه مبارک رمضان

ویژه برنامه افطار شبکه یک سیما با عنوان «هلال» با حضور مهمان‌هایی از ملیت‌های مختلف، دریچه‌ای به سبک زندگی مسلمانان در ماه رمضان باز می‌کند و پیوندهای مشترک مسلمانان را از دل قصه و سرگذشت مهمان‌ها به تصویر می‌کشد.

به گزارش آوای البرز، ویژه‌برنامه افطارگاهی «هلال» با اجرای محمد دلاوری، از ابتدای ماه مبارک رمضان ۱۴۰۳ از شبکه یک سیما روی آنتن رفته است.

محمد دلاوری میزبان این برنامه می‌گوید: «ذات قصه این است که ما همه به هم ربط داریم. یعنی یک مرزی بین ما وجود دارد و زبان متفاوتی داریم اما در حقیقت روی هم اثر می‌گذاریم. ماه رمضان علاوه بر وجه معنوی که دارد، دنیایی از خورده فرهنگ و آداب و رسوم را ساخته و گروه بزرگی از انسان‌ها را به هم پیوند داده است.»

۳۰ میهمان از کشورهای مختلف، قصه خود را از زندگی شخصی، فرهنگ و آداب و رسوم در برنامه هلال روایت می‌کنند. مجری برنامه با روایت‌های آشنا، هم‌ذات پنداری می‌کند و در واکنش به آداب و رسوم شنیده نشده، به بیان آداب و رسوم مشابه در ایران اسلامی می‌پردازد.

هلال با تهیه‌کنندگی مجید ظریف و اجرای محمد دلاوری هر روز از حوالی ساعت ۱۷ پخش می‌شود. کارگردان هنری این برنامه محمد پورصباغ است و گروه سردبیری متشکل از حامد قدیری و حنانه احمدی برنامه را راهبری می‌کنند.

انتهای پیام 

نویسنده تحریریه مطالب هنری

با استفاده از انتخاب دقیق واژگان، تازگی و جذابیتی به نثرم اضافه می‌کنم.