رهبر یمن: بدون هیچ تردیدی، به حملات آمریکا پاسخ خواهیم داد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین آوای البرز، سید عبدالملک بدرالدین الحوثی رهبر معنوی انقلاب یمن، لابی صهیونیسم را دشمن اصلی مسلمانان دانست و گفت: حمله به مسجدالاقصی، در راستای دشمنی با دین و امت ماست.

الحوثی با اشاره به اینکه «یهودیان نه تنها دشمن ملت فلسطین، بلکه دشمن همه مسلمانان هستند»، تأکید کرد: عربستان سعودی صدها میلیارد دلار [به آمریکا] داد و به همین دلیل از آن با عنوان گاو شیرده یاد می‌کنند. این لقب، مدال افتخار به سبک آمریکایی است.

شبکه خبری المسیره به نقل از رهبر یمن گزارش داد، صهیونیستها طی ۷۵ سال گذشته، شنیع‌ترین جنایات را علیه ملت فلسطین انجام دادند. موضع کشورهای غربی نیز در قبال این جنایت، شرم‌آور است.

اسرائیل به دنبال مقصر جلوه دادن حماس است

وی ادامه داد: صهیونییستها در تلاشند نشان دهند که همه چیز از هفت اکتبر آغاز شده است تا گناه را به گردن حماس بیاندازند و از این طریق، مظلومیت ۷۵ ساله ملت فلسطین را مخفی کنند.

هفتم اکتبر (۱۵ آنلاین) زمان آغاز عملیات نظامی نیروهای حماس علیه رژیم صهیونیستی است که واکنشی به ۷۵ سال جنایات تل‌آویو بود و تا به امروز نیز ادامه دارد. در این عملیات، صهیونیستها بیش از ۲۳ هزار نفر از مردم غزه را به شهادت رسانده‌اند و بخش اعظم منازل و زیرساختهای این شهر را نابود کردند.


حجم ویرانی در غزه

 

رهبر یمن با اشاره به تظاهراتهای میلیونی مردم این کشور که بارها در حمایت از ملت فلسطین صورت گرفته است، گفت: تظاهرات جمعه گذشته، بزرگترین تظاهرات حمایتی بود و تداوم آن نیز بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه صهیونیستها بر ارتکاب جنایات بیشتر علیه ملت فلسطین اصرار دارند و آمریکا هم با آتش‌بس مخالفت می‌کند، تصریح کرد: آمریکا هم بر ادامه کشتار مردم فلسطین تأکید دارد و بمب  خمپاره و پول در اختیار اسرائیل قرار داده است. آمریکا با کمال بی‌شرمی از جنایات اسرائیل حمایت می‌کند.

«جان کربی» هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی در شورای امنیت ملی کاخ سفید شامگاه سه‌شنبه گفت که دولت آمریکا در برهه کنونی با آتش‌بس در نوار غزه موافق نیست.

کربی با ادعای اینکه آتش‌بس اکنون به نفع حماس خواهد بود، مدعی شد:‌ «ما به حمایت از دستیابی به وقفه‌های بیشتر و افزایش ارسال کمک در غزه ادامه می‌دهیم».

بدون هیچ تردیدی، به حملات آمریکا پاسخ خواهیم داد

رهبر یمن گریزی به درگیری با نظامیان آمریکایی زد و گفت: در پاسخ به حملات آمریکا، تردید نخواهیم کرد. پاسخ به هر گونه تجاوز آمریکا، فقط در سطح عملیات اخیر نخواهد بود که با بیش از 24 پهپاد و چند موشک انجام شد، بلکه سطح آن بسیار فراتر خواهد بود. ملت یمن، ترسی از آمریکا ندارند و از کسانی نیستند که نهایت موضعگیریشان این باشد که آمریکا را خشمگین نکنند.

وی با بیان اینکه یمن از ناراحتی آمریکا، اسرائیل و انگلیس، بسیار خرسند است، تأکید کرد: آمریکا و انگلیس همه تلاش خود را به کار می‌گیرند تا [در ائتلاف خود]، سایر کشورها را شریک کنند، ولی هر کس خود را شریک حمله به ملت ما کند، بازنده خواهد بود.

پایان پیام/

 
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.