رمز موفقیت کشور در وحدت ملی و دوری از اختلافات قومی و مذهبی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، کاظم غریب‌آبادی، معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر در این نشست اظهار داشت: نخبگان و سران طوایف و علمای دینی در استانی مانند سیستان و بلوچستان در حل و فصل اختلافات، ارائه مشورت‌های دقیق و صحیح به مسؤولان استانی و محلی، اطلاع رسانی و ارائه تحلیل‌های صحیح به مردم و کمک به حل چالش‌ها و بحران‌ها نقش اساسی ایفا می‌کنند.

غریب آبادی افزود: نگاه حاکمیت به مردم سیستان و بلوچستان مبتنی بر این است که مردم این منطقه میهن دوست، حامی انقلاب و نظام و مدافع امنیت هستند، به همین دلیل دشمنان به دنبال ایجاد فاصله بین مردم این استان و ایجاد تفرقه هستند.

وی خاطرنشان کرد: هیچ وقت به مردم سیستان و بلوچستان به عنوان تهدید نگاه نشده بلکه این استان یک فرصت است، چرا که در مقاطع مختلف از جمله جنگ تحمیلی، اغتشاشات و اقدامات جنایتکارانه گروهک‌های تروریستی مختلف و انتخابات خودشان را به نظام و انقلاب ثابت کرده‌اند.

معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه تصریح کرد: محرومیت‌های سیستان و بلوچستان از قبل از انقلاب به قدری زیاد است که هرچه تلاش کنیم، باز هم از حد مطلوب فاصله داریم، برای همین توسعه استان برای مسؤولین و نظام یک دغدغه و اولویت شده است. در همین راستا، توجهات دولت به سیستان و بلوچستان نیز بسیار بیشتر شده است‌.

غریب آبادی عنوان کرد: توسعه در سیستان و بلوچستان و کم کردن محرومیت‌ها تبدیل به دغدغه و نگرانی در سطح کلان شده است و امیدواریم از این فرصت به خوبی استفاده شود.

وی گفت: به دلیل اقتدار جمهوری اسلامی، دشمن هر لحظه به فکر ضربه زدن به ما است که یکی از این اقدامات دشمن، تحت تحریم قرار دادن کشور بوده است که در حصول به اهداف خود، موفق نبوده‌اند.

معاون رییس قوه قضاییه ادامه داد: با وجود تحریم‌های گسترده‌ای که در کشور وضع شده، اقدامات خوبی برای توسعه از جمله در سیستان و بلوچستان انجام شده و این پیشرفت‌ها و خدمات نباید ما را متوقف کند، چرا که هنوز برای رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.

وی در ادامه به برخی اقدامات انجام شده در استان در حوزه‌های مختلف پرداخت و استفاده از نیروهای بومی در مشاغل مدیریتی در استان را در سطح مناسبی ارزیابی کرد.

دبیر ستاد حقوق بشر در پایان، وحدت ملی و دوری از اختلافات قومی و مذهبی را رمز موفقیت کشور و ناامیدی دشمنان خواند و از هشیاری مردم شریف سیستان و بلوچستان تمجید کرد.

وی همچنین با اشاره به اقدام تروریستی در راسک، بر عزم قوه قضاییه برای محاکمه عاملان این جنایت و اجرای دولت علیه مرتکبان در هر لباس و در هر جایی که هستند، تاکید کرد.

انتشارات مقالات اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر مسائل اجتماعی در کشورهای در حال توسعه و تلاش برای ارتقای زندگی اجتماعی در این مناطق.