رفع موانع اقتصاد دیجیتال را با تمام ظرفیت دنبال می‌کنیم

وزیر ارتباطات در جلسه کمیسیون راهبری اقتصاد دیجیتال:

رفع موانع اقتصاد دیجیتال را با تمام ظرفیت دنبال می‌کنیم

چهلمین جلسه کمیسیون راهبری اقتصاد دیجیتال به ریاست وزیر ارتباطات و با حضور اعضای این کمیسیون برگزار شد و در این جلسه پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی نحوه فعالیت سکو‌ها و کسب و کار‌های حوزه سلامت رقومی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش گروه ارتباطات و فناوری اطلاعات خبرگزاری علم و فناوری آنا، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در چهلمین جلسه کمیسیون راهبری اقتصاد دیجیتال با اشاره بند‌های قانونی پیش بینی شده در قانون برنامه هفتم برای توسعه اقتصاد دیجیتال گفت: باید با تمام ظرفیت برای برطرف کردن موانع اقتصاد دیجیتال تلاش کنیم.

وی افزود: به همین منظور جلسات کمیسیون راهبری به صورت جدی و منظم باید برگزار شود و چالش‌های احصا شده‌ی حوزه اقتصاد دیجیتال در دستور کار قرار گیرد تا این حوزه به جایگاه شایسته خود در کشور برسد.

وزیر ارتباطات با اشاره به مشکلاتی که در مدت اخیر برای برخی از پلتفرم‌ها ایجاد شده، گفت: نبود قانون در این حوزه باعث بی‌انگیزگی و نگرانی مدیران پلتفرم‌ها و فعالان این حوزه شده و باید با تدوین لوایح قانونی لازم و پیگیری تصویب آنها در مجلس شورای اسلامی، این حوزه را نظام‌مند کرده و حقوق و تکالیف سکو‌ها و کاربران مشخص کرد.

رئیس کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال دولت با اعلام اینکه بر اساس برنامه هفتم توسعه در سال آینده دستگاه‌ها باید برنامه خود را برای استفاده از فناوری‌های نوین در قالب آیین نامه‌های پیشنهادی به دولت ارائه کنند، تصریح کرد: این اتفاق می‌تواند منجر به ایجاد یک موج گسترده برای توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی در کشور شود.

در این جلسه همچنین رضا باقری اصل جانشین رئیس کمیسیون راهبری اقتصاد دیجیتال و معاون امور دولت، مجلس و استان‌های وزیر ارتباطات گزارشی از روند بررسی آیین‌نامه اجرایی نحوه فعالیت سکو‌ها و کسب وکار‌ها ارایه کرد.

براساس این گزارش، اعضای حاضر در جلسه نظرات و پیشنهادات خود را درباره پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی نحوه فعالیت سکو‌ها و کسب و کار‌های حوزه سلامت رقومی مطرح کردند و مقرر شد این نظرات در جلسه‌ای دیگر به جمع‌بندی برسد و برای تصویب به کارگروه اقتصاد دیجیتال ارائه شود.

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.