رشد قابل توجه فعالیت کیفی و کمی دانشگاه ها در کیش

گلم حسین مسافری از کیش: بر اساس اخبار آنلاین کیش ، امروز ملت های جهان در تلاشند ارتباطی میان آموزش عالی و برنامه های توسعه خود ایجاد کنند: مسلماً دانشگاه ها یکی از با ارزش ترین منابع موجود در جوامع هستند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: با گسترش دانشگاه ، جامعه نه تنها در زمینه نیروی انسانی مورد نیاز آموزش می بیند ، بلکه زیرساخت های فکری و فرهنگی جامعه را نیز برای بهره مندی از روش ها و فناوری های جدید فراهم می کند. زیرا آموزش عالی م educationثرترین روش برای سرمایه گذاری در منابع انسانی است.

وی با اشاره به نقش آموزش عالی در توسعه اقتصاد مبتنی بر جدیدترین فن آوری ها در کشورهای جدید صنعتی اظهار داشت: امروزه انتقال به دانشگاه های بین المللی و توسعه روابط علمی و بین المللی دانشگاه نه تنها عضوی انکار ناپذیر در پیشرفت و پیشرفت علمی است. کیفیت آموزش عالی به عنوان یک بازیگر فعال و مثبت منجر به تمرکز بر فرهنگ و شخصیت اجتماعی کشورها در صحنه جهانی می شود.

گلم حسین مسافری گفت: “بین المللی سازی آموزش رایگان و توسعه این مهم در دستور کار و سیاست های دقیق این بخش رایگان قرار دارد و تلاش ها و پشتیبانی مورد نیاز برای افزایش حمل و نقل و ارتباطات اساتید ، دانشجویان و محققان منطقه متمرکز است.”

وی اظهار داشت: ارتقا of آموزش عالی در بخش آزاد با افتتاح شعب بین المللی دانشگاه های برجسته داخلی و خارجی زمینه تقویت قدرت علمی بومیان این مناطق را فراهم می کند و منجر به رشد و توسعه جامع فعالیت ها می شود. در جذب دانشجویان خارجی و افزایش فعالیتهای تحقیقاتی در منطقه موثر است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش خواستار جذب دانشجویان خارجی و توسعه همکاری های علمی و پژوهشی بین المللی مبتنی بر همکاری دوجانبه و استفاده از ظرفیت موجود در کشورهای آسیایی شد: “این یکی از مهمترین موضوعاتی است که این سازمان در آینده نزدیک مورد بررسی قرار می دهد.” وجود داشت.

وی افزود: کشورهای همسایه و خلیج فارس به دلیل همجواری جغرافیایی و استقرار خطوط پروازی به راحتی می توانند از امکانات آموزش عالی در این منطقه آزاد بهره مند شوند ، این در حالی است که جزیره کیش از امکانات اقامتی ، فرودگاهی و بندری بسیار کمی برخوردار است اما مراکز خرید و بیمارستان های تخصصی و زیرمجموعه زیادی دارد. برای کسانی که کمی از کلیشه های استریویی خسته شده اند ، این مکان عالی برای اقامت است.

غلامحسین مسافری اظهار داشت: با توجه به رویکرد متفاوت آموزش عالی در مناطق آزاد نسبت به سرزمین اصلی توجه ویژه ای به تأمین مناطق لازم برای فعالیت های اصلی هر منطقه می شود ، بنابراین موقعیت جغرافیایی کیش و وجود شرکت های خدمات فنی و مهندسی ، صنعت نفت ، صنعت نفت و حمل و نقل مربوط به صنعت دریایی همچنین این امکان را برای آموزش موضوعات در این زمینه فراهم می کند که در نهایت باعث افزایش دانش و مهارت جوانان و کارگران ماهر می شود. این امر منجر به کیش و تقویت رشد اقتصادی جزیره می شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت: مناطق آزاد به دلیل قوانین آسان و تخصصی آنها منطقه ایده آل برای آموزش دانشجویان و نیروهای ماهر در مناطق خاص مورد نیاز برای همان منطقه است.

وی خواستار راه اندازی مرکز نوآوری کیش با هدف ایجاد یک شهر دانش و اجرای مفهوم اکوسیستم نوآوری به عنوان یکی از موضوعات ماه مه در این منطقه آزاد شد: خارجی ها موفقیت چشمگیری در فعالیت های علمی و محصولات مبتنی بر فناوری ایجاد کنند.

غلامحسین مسافری اظهار داشت: مفهوم اکوسیستم نوآوری در علم یک اکوسیستم کل نگر است و مرکز نوآوری کیش نوعی مرکز است که می تواند اعضای این اکوسیستم از جمله دانشگاه ها ، سرمایه گذاران و م institutionsسسات مالی را که به طور فعال برای دستیابی به اهداف نوآورانه کیش فعالیت می کنند ، به یکدیگر متصل کند. . به عبارت دیگر ، سازمان منطقه آزاد کیش ، جزیره ای از جزیره کیش ، علاقه مند به سرمایه گذاری در زمینه های گردشگری ، فناوری دریایی ، هتلداری ، حمل و نقل هوشمند ، بهداشت و دفع زباله برای سازماندهی ایده ها و شرکت های پیشرو ، دانش بنیان ، خلاق و فعال در این مناطق است. در این روند حضور گسترده اساتید و فعالیتهای شعب بین المللی دانشگاهها برای تقویت قدرت علمی جزیره کیش نقش بسیار مهمی دارد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش همچنین جذب سرمایه گذاری در بخشهای مختلف را راهی برای توسعه مناطق مستقل معرفی کرد: جزیره کیش به دلیل موقعیت جغرافیایی ، مزایای سرمایه گذاری و امتیازات گمرکی برای فعالان اقتصادی داخلی و خارجی. استفاده مناسب از سهام و ظرفیت فرابورس کیش به عنوان بازوی مالی بنگاه های اقتصادی و ایجاد زمینه ای برای رشد تجارت و معاملات در بورس بین المللی سهام کیش و پتانسیل فعالیت اقتصادی برای ایجاد زیرساخت پرداخت دیجیتال ایمن در جزیره کیش امری ایمن محسوب می شود. تجارت شرکت ها و شرکت های داخلی و خارجی را فعال می کند.

وی با اشاره به نقش مهم صنعت گردشگری در جهان گفت: جزیره کیش با پیشرفت سریع و موفقیت آمیز در صنعت گردشگری که در حال حاضر سومین صنعت با سودآوری در جهان است ، پیشرفت کرده و با داشتن فرودگاه ، زیرساخت های بندری و امکانات لازم به یک قطب گردشگری در ایران تبدیل شده است. اقامتگاه گسترده ، مناظر زیبا و آب و هوای دلپذیر آن را به مکانی ایده آل برای گردشگران خارجی و داخلی و همچنین منطقه ای رایگان تبدیل کرده است که در آن گردشگران خارجی می توانند از مزایای سفر بدون ویزا بهره مند شوند.

مسافری از گردشگری سلامت ، بوم گردی ، گردشگری علمی و ورزشی نام برد. جزیره کیش به خوبی با زیرساخت های مورد نیاز هر منطقه مجهز است.

وی با بیان اینکه کیش با استقبال سالانه بیش از 80 میلیون گردشگر داخلی و خارجی ، بازار عمده ای برای سرمایه گذاری گردشگری در منطقه استراتژیک خلیج فارس است ، اضافه کرد: معرفی مناسب در سال های اخیر توجه سرمایه گذاران خارجی را به خود جلب کرده است ، خوشبختانه با سرمایه گذاری های داخلی و خارجی بزرگ در سرمایه گذاری های کلان.

گلم حسین مسافری ، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ، گفت که دیپلماسی علمی ، جلسات و کنفرانس ها تأثیر مثبتی بر دانشگاه های مشترک و مراکز ایجاد تحقیقات مشترک و توسعه علمی و همکاری های علمی بین المللی و آینده منطقه خواهد داشت. شکل دادن.

دکتر داریوش سلیمی ، دستیار ویژه مدیرکل سازمان منطقه آزاد کیش در حوزه فناوری ؛ دکتر کاخا شنگلیا ، دبیرکل انجمن دانشگاه ها و جرارد ریزینگر ، معاون وزیر علوم ؛ سالار آملی شخصیت های مشهور ایرانی و غیرایرانی و روسای پردیس های دانشگاه کیش در این وبینار شرکت کردند.

در این وبینار ، کلیه روسای دانشگاه ها در مورد سوابق دانشگاه ، فعالیت های علمی و آموزشی انجام شده ، تعداد دانشجو و کنفرانس در سطوح مختلف ، رشته های ارائه شده در این مراکز و امکانات موجود برای پذیرش داخلی و دانشجویی صحبت کردند. امور خارجی ، تعامل بین المللی و همکاری بین دانشگاه ها در این وبینار شرح داده شده است.

46