رسانه انگلیسی: دولت بایدن شاید محمد بن‌نایف را آزاد کند

روزنامه فایننشال تایمز روز چهارشنبه گزارش داد که محمد بن سلمان ولیعهد به رهبری سعودی توسط دولت جو بایدن نادیده گرفته شده است.

کاخ سفید اخیراً به س aال خبرنگاری در مورد عدم تماس بایدن با تلفن با بن سلمان پاسخ داده است.

این روزنامه نوشت که روابط تجاری و پنهانی جارد کوچنر ، داماد و مشاور رئیس جمهور سابق ترامپ با محمد بن سلمان ، مجری برنامه واتس اپ ، منقضی شده و دولت بایدن نیز این کار را تکرار کرده است. عربستان سعودی وارد عمل خواهد شد و می گوید این کشور به دلیل نقض مکرر حقوق بشر کشوری “منزوی” است و قصد دارد رابطه 75 ساله ایالات متحده با عربستان را مورد بررسی مجدد قرار دهد.

فایننشال تایمز نوشت که ایالات متحده در تلاش است تا اطلاعاتی را که ولیعهد سعودی در سال 2018 برای ترور “جمال خوشگچی” روزنامه نگار مقتول سعودی در کنسولگری ریاض دستور داده بود مرتب کند.

این روزنامه با استناد به گزارش سیا در مورد قتل ، دستور ترور سلمان را تأیید كرد. سعودی ها ادعا کردند که خوشچیچی یک جانبه است. ترامپ در آن زمان گفت: “ممکن است او دستور را صادر کرده باشد یا این کار را نکرده باشد.”

گفته می شود که ترور خوشگچی در استانبول بزرگترین بحران دیپلماتیک با عربستان از زمان حملات 11 سپتامبر 2001 به برج های دوقلوی WTO بوده است. از 19 تروریست ، 15 نفر تبعه سعودی بودند.

فایننشال تایمز نوشت ، در حالی که ایالات متحده سعی در برکناری پسر محبوب پادشاه عربستان ، محمد بن سلمان ندارد ، دولت بایدن می خواهد پسر عموی بن سلمان و وزیر کشور سابق ، محمد بن نایف را برکنار کند. در سال 2017 منتشر شد. وی در حبس خانگی است تا آزاد شود.

براساس این گزارش ، ایالات متحده ممکن است سعی کند به سعد الجابری ، افسر اطلاعاتی ایالات متحده و مدیر مرکز مبارزه با تروریسم سعودی مستقر در عربستان سعودی کمک کند. خانواده این افسر اطلاعات گفتند که ریاض در ازای آزادی دو فرزندش تلاش کرد او را به عربستان سعودی بکشاند.

فایننشال تایمز می نویسد: “این س crucال اساسی را ایجاد می کند که برای حمایت از شاهزاده احمد (برادر پادشاه سعودی) که گفته می شود برخی شاهزادگان مشهورتر از خلافت سلمان بن عبدالعزیز ترجیح می دهند ، چه کاری انجام می شود؟ .

در این گزارش آمده است که تیم بادن علی رغم نفرت از ولیعهد سعودی اما با حمایت پدرش محمد بن سلمان بعید است که در عربستان به قدرت برسد. سلطنت

311311