رسانه‌ها به مثابه اسلحه در جنگ ترکیبی به کار گرفته می‌شوند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، محسن محبی روز سه شنبه در کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل ویژه اصحاب رسانه آذربایجان شرقی اظهار داشت: آموزش به جوانان در جنگ درس گرفتن از اعتقادات دینی، خدا و حتی آموزه های اولیه دینی در زندگی است. بس کنید، برخلاف نسل‌های قبل که خانواده، معلمان، نهادهای مذهبی و رسانه‌های داخلی بر زندگی مردم تأثیر می‌گذاشتند، حالا زمانی این اتفاق می‌افتد که فضای مجازی تکلیف نسل جدید را مشخص می‌کند.

وی ادامه داد: در چنین فضایی که جنگ شناختی در قالب یک جنگ هیبریدی علیه ایران اسلامی آغاز شده است، نظام معاند در تلاش است تا باورهای اساسی و زیرساخت های فکری مردم با انواع شبهات به ویژه جوانان و نوجوانان را تغییر دهد. . ، تغییر ایدئولوژی کشوری است که در این زمینه موفق است، زیرا رویکرد اصلی جنگ هیبریدی شناختی است.

محبی افزود: در این راه دشمنان نظام اسلامی با سوار شدن بر مسائل مختلف از جمله اقتصاد، معیشت، اعتقادات و آزادی سیاسی، رسانه ها را ابزار پیروزی خود قرار می دهند.

وی تخریب باورها، دانش، جهان بینی، سبک زندگی، تیراندازی در قالب جنگ نرم و در نهایت هجمه های بی امان به درک مغز جوانان را از مولفه های اصلی جنگ شناختی دانست. یکی از اهداف نهایی ایجاد تضاد بین دولت یک کشور و مردم آن است.

وی با توجه به اینکه شرایط کنونی کشور جنگ تلفیقی است، با تاکید بر اینکه دشمنان در مقاطع مختلف از موضوعات مختلف در این زمینه استفاده می کنند، یادآور شد: در زمانی که تغییر عقیدتی و سبک زندگی ایجاد می شود توجه به آن مهم است. خلاصی از دست ملت ها و ملت ها آسان است، آمریکا به عنوان سربازان مستکبر نظام، در سال های اخیر همین اقدام را برای محو بازتاب های منفی حضور فیزیکی ارتش خود در کشورهای دیگر انجام داده است.

وی با اشاره به اینکه افق جنگ ها در نظام کنونی جهان به کلی تغییر کرده است، بر اصلاح برداشت های قبلی برای مقابله با هجمه ها و توطئه های جدید دشمنان تاکید کرد: اکنون جنگ سایبری و رسانه ای علیه اسلام آغاز شده است. مظاهر جمهوریت عبارتند از: تطهیر نظام پهلوی و خانواده، دو قطبی شدن کشور، نمایش غیرعملی دستاوردهای دفاعی، وجود بی عدالتی و فساد در ارکان نظام، هجمه سنگین به دکترین. دفاع، اتهامات علیه آزادی و حقوق شهروندان، سرکوب آزادی های سیاسی و اجتماعی، تهدید آزادی سیاسی، بازگشت غرب، حمله به امام راحل و مقام رهبری، ناتوانی در مقابله با مسائل خشن. رکود سیستم

محبی با تایید تاثیر رسانه ها در اغتشاشات اخیر گفت: با توجه به اینکه این حادثه سال هاست ادامه دارد مردم چندان به اخبار صدا و سیما رغبت نشان نمی دهند و باید پذیرفت که کشور ما در این زمینه مظلوم است. “این است.

او اهمیت آموزش عمومی در حوزه پدافند غیرعامل را دست کم گرفت پوشیدن دانستن و بیان ذیل بند E تبصره 19 قانون بودجه امسال برای هر دستگاه اجرایی تکالیف مشخصی تعریف شده است، گفت: بر این اساس باید درصدی از بودجه تملک دارایی واحدهای اداری و دستگاه های اجرایی برای این امر هزینه شود.

معاون توسعه فرهنگی و اطلاع رسانی سازمان پدافند غیرعامل ادامه داد: این مجموعه امسال کتاب های خاص آه تو اگرچه برای مدارس تدوین شده است، اما هنوز وزارت آموزش و پرورش اقدامی برای چاپ و توزیع آن نکرده است.

محبی از رسانه ها و اصحاب خبر خواست از تحلیل حوادث اخیر کشور ناامید نشوند و هرگز موضوع سقوط را مطرح نکنند چرا که خون پاک شهدا این کشور را بیمه کرده است که فروپاشی مشکلی ندارد و نباید نگران بود. تقریبا..