رایزنی های ظریف در عمان

براساس پایگاه اطلاع رسانی آوای البرز ،

محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی عراق به مقصد سوم منطقه در مسقط رسیده است. دیدارها و گفتگوها با مقامات عمان صبح امروز (پنجشنبه) ادامه داشت. سلطان عمان.

وزیر امور خارجه از همکاری در زمینه های مختلف سیاسی ، اقتصادی و منطقه ای در چارچوب دیدگاه های مقامات عالی رتبه دو کشور و در زمینه های خاص لازم برای تلاش هر دو طرف برای رسیدن به نتیجه ابراز خرسندی کرد.

شریف آخرین تحولات مربوط به بحث و گفتگو با گروه های 4 + 4 در جمهوری اسلامی ایران و تحولات منطقه در رابطه با کشورمان را به حزب عمانی اطلاع داد.

در این جلسه ، ژنرال عمانی ، وزیر دفتر سلطان عمان ، از تبادل لیست بین مقامات دو کشور استقبال کرد. دو کشور همچنین بر اهمیت گسترش همکاری در زمینه های مختلف تأکید کردند.

مقامات دو کشور در مورد برخی از زندانیان ایرانی در عمان ، مسائل اقتصادی ، تجاری و اقتصادی بین دو کشور و مسائل منطقه ای ، به ویژه تحولات یمن ، گفتگو کردند.

شریف روز گذشته با سلطان و معاون وزیر امور خارجه در عمان دیدار کرد. وی همچنین با محمد عبدالسلام دیدار کرد.

وی در مورد هدف از سفر دیروز گفت: “سفر منطقه ای به عمان برای بحث در مورد روابط دوجانبه است که به خوبی توسعه یافته است و ما منتظر تحولات بیشتر و همچنین تبادل نظر در مورد مسائل منطقه ، امنیت خلیج فارس و قصد دارد تنش ها را پایان دهد.

صریف همکاری های اقتصادی دوجانبه و همکاری های چند جانبه حمل و نقل بین ایران و عمان را از دیگر اهداف این سفر عنوان کرد.

وی گفت: این فرصت بسیار خوبی است. ما بحث های بسیار خوبی با مقامات عمانی داشته ایم و اگر خدا بخواهد فردا نیز ادامه خواهیم داد.

رئیس هیئت های دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران پیش از این برای دیدار در مورد روابط دو جانبه و تحولات محلی و بین المللی به امیر قطر و وزیر امور خارجه در دوحه سفر کرده است.

فرمانده کل قوا برای گفتگو با مقامات عراقی به بغداد و سپس برای گفتگو با مقامات کردستان عراق به اربیل سفر کرد.

وزیر امور خارجه در سفر خود به بغداد با نخست وزیر ، وزیر امور خارجه ، رئیس جمهور و رئیس پارلمان دیدار کرد. وی با تأثیرگذارترین چهره ها و رهبران عراق دیدار کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گزارشی توئیتری درباره سفر خود به بغداد و جلساتی که برگزار شد نوشت: “