رایزنی اردوغان با زلنسکی درباره تبادل اسیران جنگی بین روسیه و اوکراین

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین آوای البرز، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه که به شهر «لویو» سفر کرده است، عصر پنجشنبه با «ولادیمیر زلنسکی» همتای اوکراینی خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

اردوغان در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از دیدار با زلنسکی گفت که با او درباره تبادل اسیران جنگی بین مسکو و اوکراین گفتگو کرده است.

به گزارش سایت «ریانوفستی»، اردوغان با اشاره به دیدار خود با آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در حضور زلنسکی، اعلام کرد که پیشنهاد دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را داده است.

رئیس جمهور ترکیه درباره گفتگو با زلنسکی توضیح داد: ما درباره تبادل اسیران جنگی و ابتکارات خود در این زمینه گفتگو کردیم و می خواهم به شما یادآوری کنم که به این موضوع اهمیت زیادی می دهیم.

اردوغان همچنین گفت که در دیدار با رئیس جمهور اوکراین و دبیرکل سازمان ملل درباره امکان برقراری آتش بس و صلح در اوکراین گفتگو کرده است.

به گزارش ریانووستی، وی در نشست خبری گفت: در این نشست سه جانبه همچنین امکان توسعه فضای مساعد ایجاد شده در توافق استانبول (درباره صادرات غلات) به صلح را بررسی کردیم.

رئیس جمهور ترکیه همچنین نسبت به حملات موشکی اخیر به نیروگاه اتمی زاپروژیه و اطراف آن در جنوب شرقی اوکراین ابراز نگرانی کرد و گفت در صورت ادامه این حملات به زاپوروژیه، احتمال تکرار فاجعه هسته ای چرنوبیل وجود دارد.

اردوغان با بیان اینکه سازمان ملل و دولت اوکراین معتقد به حل بحران بر سر میز مذاکره هستند، اعلام کرد که قصد دارد نتایج مذاکرات با زلنسکی و گوترش را با پوتین در میان بگذارد.

این دیدارها در بحبوحه گزارش رسانه های غربی در صبح روز جمعه مبنی بر وقوع انفجارهای مهیب در نزدیکی پایگاه هوایی “بلبک” روسیه در شمال سواستوپل برگزار شد. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید