راه اندازی ۴۹ میز تخصصی گردشگری/ معرفی شهرهای مکمل سفر و جاذبه های نوظهور

آوای البرز/ گیلان مدیرکل توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی با بیان اینکه 49 موضوع گردشگری را در قالب 49 فهرست ویژه در زیرمجموعه 13 کمیته ملی تعریف کرده ایم، تصریح کرد: ساختار این فهرست ها و کمیته های ملی را برنامه ریزی کرده ایم. دو استان

سید مصطفی فاطمی در گفت وگو با آوای البرز، از تشکیل کمیته های ملی گردشگری و فهرست های ویژه در شهرهای گردشگری سراسر کشور برای شناسایی و شناسایی ظرفیت های گردشگری ایران خبر داد.

وی با بیان اینکه 49 موضوع گردشگری را در قالب 49 جدول ویژه در زیرمجموعه ای متشکل از 13 کمیته کشوری تعریف کرده ایم گفت: ترکیب این فهرست ها و کمیته های ملی را در دو استان کشور و در یزد و گلستان برنامه ریزی کرده ایم که در آنجا برنامه ریزی کرده ایم. دو اقلیم متفاوت هستند.” عناوین خلبان انتخاب شدند.

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از راه اندازی 9 جدول از 49 جدول: چیدمان مابقی خبر داد.

فاطمی با اشاره به تشکیل کارگروه های موضوعی گردشگری در حوزه خانواده، کودک، معلولان، سالمندان و زوجین گفت: در نظر داریم به خانواده ها در سفر از جمله کمک هزینه سفر و تخفیف کمک کنیم. پذیرش و اسکان دنبال می شود.

وی با بیان اینکه انتظار دارم تعداد سفرها بعد از کرونا افزایش پیدا کند، گفت: شاهد افزایش سفر به شهرهای مختلف هستیم، در تعطیلات اخیر 60 درصد افزایش گردشگر داشته ایم که پس از اقامت دو نفره در کرونا طبیعی است. سال و نیم.” سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سفرهای داخلی را ترتیب داد و سعی کردیم کمترین آسیب را از این سطح بالای گردشگری وارد کنیم چرا که در برخی شهرها با کمبود اقامتگاه مواجه هستیم. پتانسیل آموزشی و خوابگاه دانشجویی آوردیم.

مدیرکل گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی با اعلام اینکه درب ورودی برخی از شهرهای توریستی به دلیل تردد مسافران و معرفی شهرهای مسافرتی مرتبط مسدود شده است، گفت: در حال حاضر وضعیت گردشگری متعادل است اما ما در تعطیلات با مشکلاتی مواجه می شوند.”

او گفت:

فاطمی گردشگری خانواده محور را یکی از راهکارهای توسعه گردشگری خانگی دانست و خاطرنشان کرد: گردشگری پایدار هم از نظر محیطی و هم از نظر جامعه محلی در دستور کار قرار دارد. ما منتظر توزیع موقت و مکانی شهرهای توریستی و معرفی شهرهای جدید گردشگری از جمله گیلان هستیم تا این شهرها را به جاذبه های گردشگری نوظهور تبدیل کنیم.

وی با اعلام حضور تسهیلگران در جوامع محلی برای رونق گردشگری تاکید کرد: شاهد افزایش دو برابری اعتبارات در حوزه گردشگری داخلی هستیم، بنابراین گردشگران خارجی نیز می توانند از این پتانسیل بهره ببرند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان گیلان و شهرستان لنکاوی از دیرباز نوغانداری را محور این صنعت دانسته و خاطرنشان کرد: نوغانداری باید به عنوان یک فرهنگ بومی مطرح شود بنابراین با کمک مسئولان استانی و شهری.

فاطمی با اشاره به تاکید وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بر حل معضل زباله در شمال کشور گفت: بنای تاریخی مرکز شلمان نوغانداری را می توان با رویکرد نوگان یا به قطب گردشگری تبدیل کرد. نوگان. این موزه در شهرهای مختلف ایران وجود دارد و با مشارکت بخش خصوصی به مقصد گردشگری تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه لنگرود می تواند به پایتخت نوغانداری تبدیل شود و گردشگران خاص را جذب کند، اضافه کرد: نوگان اند سیلک باید به برند لونگگرود و شلمانا تبدیل شود، بنابراین به دنبال ثبت ملی نوغانداری هستیم که راه را برای توسعه گردشگری و بوم گردی هموار کند. و صنایع دستی با تم نوگان و ابریشم.

انتهای پیام/