راه‌اندازی سامانه پایش مخاطرات منابع طبیعی؛ به‌زودی

رئیس سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه این سازمان به زودی سیستم نظارت بر بلایای طبیعی را معرفی می کند ، گفت: “ما برای ایجاد و نظارت بر منابع طبیعی به بیش از 400 دوربین در سراسر کشور نیاز داریم. بخشی از آن در حال حاضر توزیع و نصب در مناطق بحرانی. ”

به گزارش آوای البرز ، مسعود منصور امروز (19 آنلاین) در نشست بازنگری جامع پروژه حفاظت که در وبینار با حضور مدیران و معاونان حفاظت از منابع طبیعی استانها برگزار شد ، گفت: رویکرد ما در حفظ منابع طبیعی مدیریت است.

رئیس سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری ادامه داد: شعار حفاظت از منابع طبیعی باید عملی شود و یک سند جامع حفاظتی تهیه شود ، اما در عمل سازمان و معاونت آن را برای ماندن تایید نمی کنند. دولت های استانی باید این سند را اجرا کنند. “

منصوریز برای اجرا و تکمیل کاداستر اراضی ملی و دولتی: تخلفات و جنایات علیه منابع طبیعی اجتناب ناپذیر است و حفاظت فیزیکی بخشی دیگر از وظایف سازمان در قبال مدیریت است.

وی افزود: هدف این سازمان استفاده و اندازه گیری فناوری های جدید در اندازه گیری های فیزیکی ، سیستم های نظارتی ، نصب دوربین در مناطق بحرانی ، استفاده از پهپادها و تصاویر ماهواره ای و استفاده از سیستم های رادیویی بی سیم است.

رئیس سازمان جنگلها افزود: نیروی انسانی در حوزه حفاظت باید تجربه و آموزش لازم را داشته باشد تا به عنوان ضابط قضایی عمل کند.

به گفته منصور ، مراقبت یک امر دانش و مهارت است و افرادی که در این بخش خدمت می کنند باید از کارآیی لازم برای یادگیری نحوه تنظیم و تنظیم صورتجلسه برخوردار باشند.

رئیس سازمان جنگلها به منظور استفاده بهینه از سیستمهای معاون وزیر دفاع اظهار داشت: یگان حفاظت توانست متخلف قاچاق چوب به استان را شناسایی و از طریق سیستم حمل و نقل چوب به مقامات قضایی معرفی کند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگلها ، در پایان جلسه بررسی طرح جامع حفاظت ، منصور بار دیگر توجه مدیران را به مساله مهم مراقبت ، پیشگیری و اولویت جلب کرد: حفاظت اما اجازه نمی دهد گیاهان ناپدید یا بریده شوند. درختان پایین

انتهای پیام