راهکاری جدید و خارق العاده برای افزایش طول عمر 

راه حلی جدید و غیرعادی برای افزایش امید به زندگی

در آزمایشی که اخیرا انجام شد، محققان موفق شدند با بازنویسی ژن های موش ها، طول عمر آنها را افزایش دهند.

خبرگزاری بارنا – گروه علم و فناوری; دانشمندان موسسه Rejuvenate Bio می گویند که با برنامه ریزی مجدد ژن ها در موش ها، آنها می توانند طول عمر خود را افزایش دهند. به گفته این دانشمندان با این روش روند پیری کند می شود و در آینده می توان از این فناوری برای انسان استفاده کرد.

پس از اعمال این روش بر روی موش ها، این تیم تحقیقاتی توانستند طول عمر آنها را 7 درصد افزایش دهند. البته به گفته آنها این درصد با تحقیقات بیشتر قابل بهبود است. ناوا دیویدسون، محقق این موسسه می گوید که تیم او و تیمش این آزمایش ها را با هدف نشان دادن پتانسیل افزایش امید به زندگی در سالمندان انجام داده اند.

برنامه ریزی مجدد ژنتیکی شامل برنامه ریزی مجدد سلول های بالغ با پروتئین ها و ژن ها است. این فرآیند اولین بار توسط یک محقق ژاپنی به نام شینیا یاماناکا کشف شد که در سال 2012 جایزه نوبل را برای این کشف دریافت کرد.

موش های آزمایشگاهی سه سال عمر دارند. موش های مورد استفاده در این آزمایش تقریباً 2.5 سال سن داشتند. موش های این آزمایش به دو گروه تقسیم شدند. نیمی از آنها گروه کنترل و نیمی دیگر سه ژن بازنویسی شده را دریافت کردند.

در این آزمایش، موش‌هایی که این ژن‌ها را دریافت کردند، نسبت به موش‌های کنترل توانستند بیشتر زنده بمانند. موش های گروه کنترل قبلا مرده بودند.

استفاده از این روش در درمان بیماری می تواند مزایای بیشتری نسبت به درمان های دارویی داشته باشد. زیرا فقط یک بار انجام می شود و اثر طولانی مدت دارد. به همین دلیل محققان بر این روش تاکید دارند و معتقدند که تاثیر مثبتی بر روند پیری دارد.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتیجه رای موافق و رای مخالف