راهپیمایی شیعیان نیجریه به یاد شهید سلیمانی و آتش زدن پرچم آمریکا

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری آنلاین آوای البرز، در سومین سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی، اعضای جنبش اسلامی نیجریه در اعتراض به اقدام جنایتکارانه آمریکا در شهر «ابوجا» راهپیمایی کردند. . دولت‌ها پرچم آمریکا را در شهادت سردار سلیمانی به آتش کشیدند.

به گزارش روزنامه «ایندیپندنت نیجریه»، مسلمانان نیجریه در اسفندماه امسال پرچم آمریکا را آتش زدند و پلاکاردهایی در محکومیت شهادت شهید سلیمانی حمل کردند.

بر اساس این گزارش، مسلمانان شرکت کننده در این راهپیمایی همبستگی با شهید قاسم سلیمانی از منطقه «پلازا» به سمت میدان «احمدو آبی» پایتخت حرکت کردند.

عبداللهی محمد موسی، دبیر مجمع این جنبش گفت: ما در حال آتش زدن پرچم آمریکا و تظاهرات برای ابراز نارضایتی خود از قتل وحشیانه مردی هستیم که در کنار قربانیان تروریسم در سراسر جهان ایستاده است.

در سومین سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی، رهبر نهضت اسلامی نیجریه، شیخ «ابراهیم زکزاکی» در گفت وگو با سایت عربی خبرگزاری آنلاین آوای البرز، خواستار ادامه این راه شریف شد. شهید

شیخ ابراهیم ساکسکی تاکید کرد که بر هر مسلمان و آزادی خواه واجب است راه او را ادامه دهد و مکتب خود را حفظ کند. شیخ زکزاکی با توصیه به جوانان جنبش مقاومت گفت: جوانان مقاومت باید در مقابل کشورهای گستاخ باشند زیرا این تنها راه نجات مردم و کسب آزادی است.

رهبر نهضت اسلامی نیجریه سال گذشته در پیامی سالروز شهادت فرمانده سپاه قدس را تسلیت گفت.

به مناسبت سومین سالگرد شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی، نشستی با عنوان «سرلشکر سلیمانی، قهرمان جهانی دفاع» با حضور ده ها تن از علاقه مندان به این شهید عزیز و تنی چند از سفیران مقیم در محل سفارت برگزار شد. جمهوری اسلامی ایران در ابوجا.

انتهای پیام/ص
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید