رازهای روزی شکوهمند – آوای البرز

فقط می توان به دعای چهل و پنجم صحیفه سجادی اشاره کرد که طرحی از شکوه و عظمت این ماه، ماجرای فراق و وداع سید سجدان و زینت ماه خدا برای شیفتگان به دست می دهد.

اما تقارن آن روزهای خوش با عید سعید فطر، جشن بزرگ مسلمانان، می تواند مایه تسلی خاطره ها باشد و به تعبیر امام خان (ع) بخشی از «فاجعه» را جبران کند. “. کمبود ماه رمضان؛ صد ممنون که اومدی صد همدردی که رفتی

در روایتی که سید بن طاوس در کتاب بزرگ اقبال الامل نقل کرده است، پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: «وقتی روز اول شوال فرا رسد، واعظی فریاد می زند: ای کسانی که ایمان آورده اید. !”

مرحوم میرزا جواد، شری. ملکی تبریزی با اشاره به این گونه اوصاف: «خداوند ماه رمضان را عبادتگاه قرار داد و بندگان خود را در روز عید برای گرفتن هدیه و هدیه جمع کرد»، اساساً عید معنایی جز این ندارد.

«عید زمانی است که خداوند متعال برای بندگان خود پاداش و بهره مندی از نعمت های آنان و دریافت هدایا و ثواب و توسل به همگان و اعتراف به بندگی و استغفار از او را برمی گزیند». گناهان و توزیع نیازها و خواسته های آنها. در تمام این موارد خداوند به آنها وعده اطاعت و موهبتی را داده است که بالاتر از خواسته هایشان است اما بالاتر از آن چیزی که ذهن انسان تصور می کند.

او بر این باور است که شکوه این روز به اندازه همه اوقات و شرایط ماه مبارک رمضان است، زیرا این روز زمان ظهور، ثواب و دانستن قبول یا عدم رضایت است یا خشم، صمیمیت، دوری، شادی یا بدبختی.”

عید فطر بسیار باشکوه و مبارک است و شب آن کمتر از شب قدر نیست; عریضه ای از امام سجاد علیه السلام: به فرزندان خود در این شب سفارش کرد: «امشب کمتر از آن شب نیست». به همین دلیل است که مانند شب قدر، یأس و فقدان لطف الهی از بین می رود و مورد مذمت اولیای خدا قرار نمی گیرد. پس این شب و روز را از دست ندهید، نماز باید در آن غنیمت شمرد.

… اما شبانه روز ضروری ترین نیاز ما این است که زیباترین راز هستی را کشف کنیم و در اصل همه خوبی ها تحقیق کنیم.

گفت و گو با امامی که ظاهراً غایب است، رازی گفتن و کمک خواستن از او، از توصیه های اکید این عید مبارک است; خواندن دعای ندبه از آداب ویژه آن است. صاحب «المراقبت» در این راستا دارای نوشته های بسیار زیبا و نشاط آور است که تنها باید از قلم پاک و الهی او خواند.

از دعای وداع امام سجاد(ع) همین بس که با او هم عقیده شده و این قطعه احساسی را تسلیم می کنیم: «خدایا! بر محمد و آل محمد درود فرست، مصیبت های ما را در این ماه پر کن، روز فطر را بر ما عید مبارک قرار ده، و هر روزی را از بهترین روزها قرار ده. ما را بیامرز و گناهانمان را بشویید و گناهان ما را چه آشکار و چه پنهان از ما درگذر.

خداوند! در روز عید فطر، روز عید، روز شادی مؤمنان و اجتماع مسلمانان، به شما پشت می کنیم به خاطر همه گناهانی که کرده ایم، برای همه بدی هایی که انجام داده ایم، برای همه. نیات بدی که در آن افتاده ایم، برای توبه ای که هرگز به گناه باز نمی گردد و بازگشتی که هرگز به گناه تبدیل نمی شود! عید سعید فطر برای همه مومنان در این روز پیروزی در بازگشت به سوئیت و توبه از گناهانمان آرزومند است.