رئیس جمهور باید کتابخوان باشد

1- بنابراین من اول کلمه آخر را می گویم. به عنوان یک فعال فرهنگی ، معتقدم رئیس جمهور آینده باید خواننده ای حرفه ای و مرتبط در زمینه ای باشد که فرهنگ مطالعه را ترویج می کند. بنابراین ، من علاوه بر رویدادهای انتخاباتی در بخشهای سیاسی ، اقتصادی و معیشتی ، از همه فعالان رسانه ای و فرهنگی کشور می خواهم که برنامه های خود را در حوزه فرهنگی ، به ویژه کتاب و مطالعه ارائه دهند. .

2- در مرحله اول انقلاب و در 12 انتخابات ریاست جمهوری گذشته ، نامزدها معمولاً به موضوعات فرهنگی ، به ویژه بحث کتاب و کتابخوانی توجه نمی کردند ، اما هیچ برنامه ای برای توسعه فرهنگ کتابخوانی ارائه نمی کردند ، در حالی که عالی رهبر روشن کرد:
در این بیانیه آمده است: “اگر بتوان فرهنگ كتاب خوانی در كشور را گسترش داد و همزمان تولید كتاب نیز به خوبی توسعه یافت ، در این صورت بیشتر مسئولیت های فرهنگی دولت جمهوری اسلامی این كار را انجام می دهد”. مهمترین مسئولیتهای فرهنگی دولت جمهوری اسلامی

3- مردم یک کشور علاوه بر علاقه او به آب و نان ، با افکار ، فرهنگ و کتاب های آنها که آب و نان روح مردم است ، مرتبط هستند. مناطق ، زیرا از طرف دیگر دانش توانایی است. ثابت شده است که کتاب و مطالعه به تقویت درک فرهنگی ، سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی جامعه کمک می کند ، زیرا کتاب ها عناصر سازنده تمدن و کاتالیزور توسعه هستند و می توانند باعث بهبود نگرش ، سبک زندگی ، سبک زندگی ، رفتارها و هنجارهای اجتماعی شوند. در نتیجه ، به جامعه خلاقیت ، پویایی ، نشاط ، امید و رضایت می بخشد ، عنصر این تمدن و انگیزه برای توسعه ، فرهنگ و ارتقا its آن باید در برنامه های بالاترین مقام اجرایی کشور باشد.[ رئیس‌جمهور]قرار گرفتن.

4- جریان کتاب در ایران آرام است و رئیس جمهور می تواند از موقعیت خود به عنوان یک رسانه جامع و تأثیرگذار برای ایجاد شور خواندن و موج مطالعه در بین مردم و تجدید فرهنگ جامعه استفاده کند. برای رسیدن به این هدف ، رئیس جمهور باید یک خواننده حرفه ای باشد و به عنوان رئیس جمهور ، باید تمام تلاش خود را برای پرورش فرهنگ مطالعه ، ترویج فرهنگ عمومی مطالعه و تشویق توجه عمومی به کتاب به عنوان یک کالای مهم و مهم فرهنگی انجام دهد. .

5- من معتقدم که مرحله دوم انقلاب اسلامی مرحله کتاب و کتابخوانی است ، برای دستیابی به اهداف اعلام شده مرحله دوم انقلاب اسلامی ، کتاب و کتابخوانی می تواند محور باشد و رئیس جمهور آینده می تواند مرحله دوم را انتخاب کند. انقلاب با کتاب. اکنون که نامزدهای سیزدهمین دوره ریاست جمهوری شروع به رقابت کرده اند ، این فرصت خوبی برای نامزدها است تا روابط خود را با بحث های کتاب و میزان مطالعه و همچنین برنامه ها و تبلیغ کتاب در بخش کتاب ، مانند بهبود معیشت ، اشتغال ، اعلام کنند. ، ازدواج ، مسکن و بورسیه تحصیلی. افزایش یارانه های زندگی را به طور شفاف به جامعه اعلام کنید ، برنامه آنها برای تولید کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی چیست؟
به نظر من ، این موضوع می تواند حتی یکی از مهمترین و قابل بحث ترین س questionsالات در بحث های انتخاباتی باشد. فراموش نکنید که اگر کتاب و مطالعه عالی باشد ، مردم و جامعه از هر لحاظ بهتر خواهند شد.

* مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی