ذوب آهن اصفهان ۱۰ درصد تولید فولاد کشور را دارد

به گزارش آوای البرز از اصفهان ، منصور یاسدی زاده با اشاره به عملکرد سال 1999 و برنامه های آینده این شرکت گفت: 99 سال بر اساس محدودیت های انتشار ویروس کرونا و واردات و واردات خام آن یک سال خاص بود. مواد از همه کشورها

یزدی زاده با اشاره به دستاوردهای کلیدی شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: ایران گواهینامه استاندارد ملی تولید راه آهن ملی را دریافت کرده است که رکورد تولید 589 تن ، افزایش 282 درصدی نسبت به سال 1398 ، طراحی و تولید 60 شاخص ریلی E1A1 است. اتخاذ قطارهای ملی در حمل و نقل کالا ، خاتمه اولین قرارداد صادرات ریلی و استفاده از قطار در شش محور ریلی کشور از جمله دستاوردهای سبحان در سال 1999 بود.

تولید ریلی آغاز تولید فولاد با ارزش افزوده بالا بود

یاسدی زاده گفت: 10 درصد تولید فولاد کشور در صوباهان است که 75 درصد مشابه سایر فولادسازان در جهان است و الگوی سایر فولادسازان این کشور مانند 5 درصد فولادسازان جهان است. بنابراین ، سوباهان برای ادامه رقابت ، استراتژی تنوع بخشی به محصولات خود را که ابتدای تولید محصولات با ارزش افزوده بالا بود ، و به دنبال آن محصولات دیگری مانند کویل های صنعتی ، سبد های نهایی سازه های فلزی ، طراحی و تولید محصولات نیمه پرتوهای نور .. .. تولید.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با بیان اینکه یکی از چالش های فولاد کمبود مواد اولیه و نیاز به تولید محصولات با ارزش بالا است ، اظهار داشت: امروزه فولاد به توسعه طیف وسیعی از بال ها نیاز دارد ، اما این باید بالاترین سود سهام شرکت از جمله حلقه ها باشد ، به ترتیب سیم پیچ ، قوس و تیرچه.

وی در مورد بازسازی کوره بلند شماره 1 پس از پنج سال تعطیلی بسته به ظرفیت داخلی شرکت و محلی سازی آن ، اظهار داشت: “این حادثه ظرفیت تولید شرکت را 800000 تن در سال افزایش داده و پتانسیل تولید فولاد آن را کاهش داده است. “

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با بیان اینکه جریان نقدی شرکت طی 10 سال گذشته بهبود یافته است ، اظهار داشت: سود سال گذشته این شرکت به 15819 میلیارد ریال رسید که باعث افزایش درآمد شرکت و افزایش تولیدات صنعتی ، محصولات با ارزش افزوده بالا ، تورم بالا و تورم عمومی شد.

سود زیرمجموعه های فولاد در سال 1999 245 درصد رشد کرد

وی یادآور شد: تجارت وابسته سوباهان در سال 1998 رشد 245 درصدی را تجربه کرد.

یاسدی زاده گفت: این اولین بار است که طی یک دهه گذشته این شرکت با تلاش کارگران صوباهان توانسته است بر خسارات انباشته غلبه کند: سبحان برای اولین بار پس از یک دهه در سال 1999 در این موقعیت بود. می تواند سود کسب کند. توزیع کنندگان ، ما سال گذشته 500 میلیارد دلار سود پیش بینی کرده بودیم ، اما 974 میلیارد تومان سود قابل توزیع کسب کرده ایم.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با اشاره به برخی از دستاوردهای اساسی این شرکت گفت: “تملك معادن ذغال سنگ سوادكو ، اتمام فاز اول پروژه انتقال پسماند فولادشهر از جمله جمع آوری میلیاردها ریال و دریافت گواهی تقدیر از بانك مركزی است.

وی افزود: یکی از عوامل تأثیرگذار در تولید فولاد عدم تأمین یک میلیون و 750 هزار تن سنگ آهن است که عامل اصلی تغییرات مداوم در وزارت صامت طی یک سال گذشته است.

یاسدی زاده افزود: برخی از چالش های فولاد شامل خشکسالی ، کمبود آب ، تأمین پایدار سنگ آهن ، قرار دادن فولاد در لیست تحریم ، سرمایه در گردش کم ، گسترش تاج ، ظرفیت کم تولید زغال سنگ و تغییرات است. نهاده های تولیدی ، نیروگاه های این شرکت کمبود مصرف گاز از نیروگاه ها یکی از چالش های مهم این شرکت است.

وی گفت: البته اگر صوباهان امسال محدودیت آبی نداشت حداقل 50 هزار تن بیشتر تولید می کرد.

48