دیدار مقام وزارت خارجه آمریکا با مقام‌های عربستان سعودی

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین آوای البرز، دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک شامگاه دوشنبه در دیدار با مقامات سعودی درباره مسائل منطقه ای و تقویت تلاش های دیپلماتیک برای حل بحران یمن گفتگو کرد.

وزارت امور خارجه روز دوشنبه در توییتر اعلام کرد که لیمبرت با عادل الزبیر وزیر امور خارجه عربستان سعودی برای گفتگو درباره مسائل منطقه ای از جمله لبنان و همکاری برای تقویت تلاش های چندجانبه برای حل و فصل مناقشه از طریق دیپلماتیک و صلح آمیز دیدار کرد. صحبت كردن.

لیبرت پس از دیدار با الجبیر با فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان سعودی دیدار کرد.

وزارت خارجه عربستان در بیانیه ای اعلام کرد که در این دیدار روابط راهبردی و تاریخی عربستان و آمریکا و راه های تقویت آن در همه زمینه های همکاری و هماهنگی مشترک مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دو طرف در مورد تعدادی از مسائل منطقه ای و بین المللی گفت و گو کردند که مهمترین آنها “تقویت امنیت و ثبات در خاورمیانه” است که به دنبال ایجاد بنیان صلح بین دو کشور دوست در منطقه و جهان است. گفت.

در این بیانیه آمده است که بن فرحان و لمبرت درباره تلاش‌های مشترک برای جلوگیری از حملات حوثی‌ها به مردم یمن و جلوگیری از راه‌حل سیاسی و توسعه در یمن برادر و همچنین «تلاش‌های مشترک برای مبارزه با تروریسم و ​​افراط‌گرایی» گفتگو کردند.

آسوشیتدپرس پیشتر مدعی شده بود که دولت جو بایدن، رئیس جمهور این کشور در حال بررسی اعمال تحریم های جدید علیه دولت نجات ملی یمن در واکنش به حملات فزاینده این گروه به عربستان سعودی و امارات در واکنش به حمله به یمن است.

چند روز پیش، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که لیمبرت از 3 تا 11 فوریه به اردن، عربستان سعودی، کویت و بحرین سفر خواهد کرد تا با مقامات ارشد آمریکایی و رهبران جامعه مدنی درباره امنیت منطقه و مسائل دوجانبه دیدار کند. و شکل.

عربستان سعودی در 26 آوریل 2015 به رهبری اتحادیه عرب مورد حمایت آمریکا، با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن، حمله نظامی، هوایی به یمن و تحریم های زمینی، هوایی و دریایی اعمال کرد. به قدرت رساندن.

تهاجم نظامی اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و تنها منجر به کشته و زخمی شدن ده ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون ها نفر، تخریب زیرساخت های این کشور و گسترش قحطی و بیماری های همه گیر شد.

از سوی دیگر، در هفته‌های آتی، خاک امارات با پیروی از عربستان سعودی به عنوان یکی از اعضای تهاجم متفقین به یمن، علاوه بر تبعات اقتصادی، با واکنش نظامی نیروهای مسلح یمن مواجه خواهد شد. اماراتی ها پرتاب کردند.

انتهای پیام/.




این را برای صفحه قبل پیشنهاد دهید