دیدار امیرعبداللهیان با وزیرخارجه مالی

به گزارش آوای البرز، در این دیدار طرفین در خصوص موضوعات مختلف مورد علاقه دوجانبه در سطوح داخلی و بین المللی بحث و تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار بر اهمیت سفر دوجانبه مقامات دو کشور در توسعه روابط دوجانبه تاکید کرد. وی همچنین بر نقش آفریقا در سیاست خارجی دولت ریس تاکید کرد.

امیرعبداللهیان بر تمایل جدی دولت جمهوری اسلامی ایران برای گسترش همه جانبه روابط و مداخلات با ملت اقتصادی در همه عرصه‌های منافع عمومی تاکید کرد. وی بر تمایل تهران به اشتراک فناوری از جمله بهداشت، دارو و تجهیزات پزشکی و به اشتراک گذاشتن این مزایا با کشورهای دوست اقتصادی تاکید کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری مالی عبدالله دیوپ با تشکر از دعوت و میهمان نوازی ایران، تعهد کشورش را برای گسترش روابط دوجانبه به ویژه در مسائل تجاری و اقتصادی اعلام کرد.

وزیر امور خارجه از شرکت های ایرانی برای سفر به کشورش دعوت کرد و زمینه های اشتغال را برشمرد.

دو طرف بر ضرورت توسعه همکاری ها در زمینه های مورد علاقه از جمله آموزش، بهداشت، فناوری های نوین، دامپروری، انرژی و به ویژه انرژی خورشیدی تاکید کردند و نقشه راه همکاری در اسرع وقت به دست آمد.

وزرای خارجه دو کشور تصمیم گرفتند با توجه به گستردگی همکاری های دو کشور، کمیسیون مشترک همکاری بین دو کشور تشکیل و اولین نشست آن در آینده نزدیک در باماکو پایتخت مالی برگزار شود.

وزیر امور خارجه دکتر از امیر عبداللهیان برای بازدید از لومه دعوت شد که مورد قبول طرف ایرانی قرار گرفت و تصمیم گرفت در اسرع وقت این بازدید را انجام دهد.

311311