دیدار امیرعبداللهیان با رییس داووس

به گزارش آوای البرز، حسین امیرعبداللهیان در این دیدار با اشاره به اهمیت دیپلماسی اقتصادی در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، به تشریح برخی از حوزه های اولویت دار آن پرداخت.

وی با یادآوری توانمندی‌های برجسته کشور در حوزه‌های حمل‌ونقل داخلی و بین‌المللی، حمل‌ونقل، صنعت نفت و گاز، گسترش همکاری‌ها و تجارت با کشورهای همسایه را از اولویت‌های سیاست همسایگی جمهوری اسلامی ایران دانست.

وزیر امور خارجه همچنین در اجلاس سران کشورهای صادرکننده گاز در قطر با عنوان «گاز برای بازسازی اقتصاد جهانی در دوره پساکرونا» به ضرورت بازسازی اقتصاد جهانی پس از کرونا و ابتکار رئیس جمهور ایران اشاره کرد. اعلام کرد که با همکاری مجمع جهانی اقتصاد برای شناسایی پتانسیل این ابتکار عمل می کند.

رئیس مجمع جهانی اقتصاد با استقبال از دیپلماسی اقتصادی ایران به ویژه گسترش ارتباطات با همسایگان، علاقه مقامات خلیج فارس در اجلاس داووس 2022 را برای گسترش همکاری‌های اقتصادی با ایران یادآور شد.

برندان ابراز امیدواری کرد که گفت وگوهای ایران و قدرت های جهانی با هدف احیای برجام نتیجه مطلوب را داشته باشد و زمینه را برای استفاده از ظرفیت های ایران برای احیای اقتصاد داخلی و جهانی فراهم کند.

311311