دیداری با بایدن انجام نخواهد شد

در آستانه حضور رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد

رئیس جمهور ایران در آستانه شرکت در هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در گفتگو با یک رسانه آمریکایی از عدم انجام دیدار با جو بایدن رئیس جمهور آمریکا خبر داد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران برای شرکت در هفتاد و هفتمین اجلاس سران سازمان ملل به نیویورک سفر می کند.

سی بی اس نیوز گزارش داد که رئیس جمهور کشورمان در گفتگو با این شبکه خبری اعلام کرد که با جو بایدن دیداری نخواهد داشت.

بر اساس این گزارش، رئیسی در پاسخ به سوالی درباره احتمال دیدار حضوری با بایدن در چارچوب مجمع عمومی سازمان ملل، گفت: فکر نمی کنم چنین دیداری انجام شود. من هیچ جلسه یا بحثی را مفید نمی دانم.

رئیس جمهور در پاسخ به این سوال که به نظر شما تفاوت دولت ترامپ با دولت بایدن چیست؟ وی گفت: دولت جدید آمریکا مدعی تفاوت با دولت ترامپ است اما در عمل تغییری ندیده ایم.

رئیس جمهور ایران پیش از این در گفت و گو با شبکه خبری الجزیره قطر تصمیم نهایی برای دستیابی به توافق هسته ای را بر عهده آمریکا دانسته و تاکید کرده بود: تصمیم گرفته ایم به شدت از حقوق ایران و مردم آن دفاع کنیم. “

رایضی پنجشنبه شب در گفت و گو با الجزیره افزود: لغو تحریم ها علیه ایران باید با دستیابی به تضمین هایی همراه باشد که مسائل امنیتی باید برای پیشبرد مذاکرات هسته ای حل شود.

رئیس جمهور ایران گفت: قبل از اینکه غرب بخواهد فعالیت های هسته ای خود را متوقف کند، باید از رژیم صهیونیستی که دارای سلاح های کشتار جمعی است بپرسد.

رئیسی با تاکید بر اینکه مصمم هستیم قویا از حقوق ایران و مردم آن دفاع کنیم، افزود: مذاکره مستقیم بر سر توافق هسته ای با آمریکا هیچ فایده ای ندارد و آمریکا باید اقدامات اعتمادسازی با طرف ایرانی انجام دهد. “

رئیس جمهور ایران در ادامه در خصوص تحریم های جدید آمریکا علیه ایران گفت: اگر واشنگتن خواهان توافق است؛ چرا در بحبوحه مذاکرات هسته ای تحریم های جدیدی وضع می کند؟

انتهای پیام/