دکتر طهرانچی از مزرعه آموزشی تحقیقاتی واحد بیرجند بازدید کرد/ بازدید از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و مهارتی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی در ادامه برنامه های سفر خود به تهرانچی استان خراسان جنوبی از مزرعه پژوهشی و آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند بازدید کرد.

وی در این بازدید بر لزوم توجه واحدهای دانشگاهی به امنیت غذایی و غذایی تاکید کرد. دانشگاه آزاد اسلامی مانند قبل است.» خیر، اما با ایجاد دانشکده های موضوعی، کشاورزی به صورت بسته ای ارائه می شود که شامل علوم پزشکی، شیمی مواد غذایی، حقوق زمین، کشاورزی و سایر رشته های مرتبط است.

وی با اعلام اینکه واحد بیرجند اقدام به راه اندازی دانشکده پرسود در دانشگاه آزاد اسلامی در استان خراسان جنوبی کرد، گفت: بر اساس برنامه ریزی استان خراسان جنوبی، این دانشکده پرسود بر روی تولید بومی محصولاتی مانند زعفران، زرشک و عناب فعالیت خواهد کرد. “

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی پیشنهاد داد آزمایشگاه استاندارد زعفران در بیرجند راه اندازی شود. ، و غیره خواهد شد.

مزرعه پژوهشی و آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در زمینی به مساحت 29 هکتار در مجاورت واحد بیرجند قرار دارد که از این میزان 4 هکتار برای کشت زعفران در نظر گرفته شده است.

نمایشگاه پژوهش و مهارت دانشجویان و پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی واقع در واحد بیرجند.

وی در بازدید از غرفه طلا و جواهر با تاکید بر لزوم توسعه صنعت سنگبری خاطرنشان کرد: پیشنهاد کرد دانشکده مهارت و کارآفرینی این صنعت در دانشگاه آزاد اسلامی در طبس راه اندازی شود تا فعالیت های علمی صورت گیرد. باید در این زمینه انجام شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: دانشکده مهارت و کارآفرینی تراش سنگ های نیمه قیمتی باید دارای کارگاه طراحی و زمینه طراحی سنگ تزئینی باشد. رویکرد واحد طبس نباید مثال زدنی باشد، بلکه با حمایت علمی دانشگاه آزاد اسلامی باید این واحد با استفاده از توان شبکه علم دانشگاه به مرجع صخره های زینتی کشور تبدیل شود.

در این رابطه دکتر طبس از شعبه درخواست ارائه بسته پیشنهادی کرد. طهرانچی خواستار شد.

این بازدید با حضور علی سروری مجد مشاور رئیس دانشگاه و رئیس دفتر ریاست، مرکز هماهنگی روابط عمومی و استانداری، توسعه، برنامه ریزی، برنامه ریزی و دبیر سعید آزادیان برگزار می شود. شورای اسلامی کارآفرینی دانشگاه آزاد، دکتر

انتهای پیام/ 4127