دو «۳»امتیازی که سرنوشت تغییر می‌دهد/اولین ضلع مثلث «جام» استقلال – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، ۳ دیدار باقی مانده از هفته بیست و هفتم لیگ برتر امروز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت برگزار می شود که در مهم ترین بازی تیم های استقلال خوزستان و نساجی که جز تیم های انتهای جدولی هستند در ورزشگاه غدیر اهواز به مصاف هم می روند.

ذوب آهن – پیکان

تیم های ذوب آهن و پیکان که در دیدار های اخیر خود نتایج خوبی را کسب نکرده اند در ورزشگاه فولادشهر اصفهان به مصاف هم می روند. پیکان ۲۵ امتیازی است و در رده دوازدهم جدول قرار دارد و هر نتیجه ای جز پیروزی، پیکان را به منطقه خطر سقوط به دسته پایین تر سوق خواهد داد و شاگردان رضا عنایتی محکوم به پیروزی هستند. ذوبی ها که هفته گذشته در دقایق پایانی تساوی را با شکست در برابر استقلال تهران عوض کردند، اگر در این بازی پیروز شوند یک رده در جدول صعود خواهند کرد.

شاگردان محمد ربیعی آخرین باری که در یک بازی لیگ برتر پیروز شدند به دیدار با آلومینیوم بر می گردد و در دو بازی اخیر خود برابر نساجی و استقلال نتیجه را واگذار کردند. ذوب آهن در نیم فصل اول شرایط خوبی داشت و جز یکی از مدعیان اصلی کسب سهمیه آسیایی بود اما در نیم فصل دوم نتایج ضعیف این تیم، ذوب آهن را از کورس کسب سهمیه آسیایی دور کرد و حالا آنها برای قرارگیری در جایگاه بهتر در جدول تلاش می کنند.

دیدار رفت دو تیم با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید و باید دید بازی امروز نتیجه ای به همراه خواهد داشت. این بازی از ساعت ۱۸:۱۵ آغاز می شود.

دو «۳»امتیازی که سرنوشت تغییر می‌دهد/اولین ضلع مثلث «جام» استقلال

استقلال خوزستان – نساجی

دیدار استقلال خوزستان و نساجی را می توان حساس ترین بازی هفته بیست و هفتم نامید. هر دو تیم ۲۲ امتیازی هستند و استقلال به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به نساجی در رده سیزدهم جدول ایستاده و نساجی هم چهاردهم است. هر دو تیم در کنار فولاد و صنعت نفت جز ۴ تیم مدعی سقوط به لیگ دسته اول هستند و سرمربیان آنها برای ۹ امتیاز باقی مانده تا پایان فصل حساب ویژه ای باز کرده اند.

۳ بازی اخیر استقلال در لیگ برتر با نتیجه تساوی به پایان رسیده و از سوی دیگر نساجی در ۳ بازی اخیر خود و مصاف با پرسپولیس را واگذار کرده و در دو دیدار دیگر خود پیروز از زمین خارج شده است. نساجی در این فصل ۳ سرمربی را روی نیمکت خود دیده اما استقلال خوزستان تنها تیم انتهای جدولی است که از ابتدای فصل تاکنون با سید سیروس پورموسوی کار خود را ادامه داده و باید دید آیا می تواند در لیگ برتر باقی بماند یا خیر.

نتیجه دیدار رفت این دو تیم با یک گل به سود نساجی به پایان رسید و شاگردان ساکت الهامی با پیروزی در این بازی، استقلال خوزستان را به اولین تیمی تبدیل خواهند کرد که در فصل جاری در هر دو بازی رفت و برگشت موفق به شکست دادن آن شده اند. در ۳ دیداری که این دو تیم در ادوار برگزاری مسابقات لیگ برتر داشته اند، استقلالی ها هیچگاه موفق به پیروزی برابر نساجی نشده اند و آخرین مصاف آنها با این تیم در خوزستان که در تاریخ ۵ اردیبهشت سال ۱۳۹۸ برگزار شد، با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید.

بازی امروز دو تیم از ساعت ۱۹:۳۰ آغاز می شود.

استقلال تهران – فولاد

استقلال تهران که به واسطه پیروزی پرسپولیس برابر هوادار جایگاه خود در صدر جدول را از دست داده به دنبال باز پس گیری آن به کمک هواداران خود است. استقلال در ۵ دیدار اخیر خود به ۳ پیروزی و دو تساوی رسیده و از سوی مقابل فولاد در ۵ بازی اخیر خود ۳ شکست و دو تساوی را کسب کرده است. فولاد فصل پر فراز و نشیبی و بدون ثباتی را چه در بخش کادر فنی و چه در بخش مدیریتی تجربه کرده است و با ۲۲ امتیاز و به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به استقلال خوزستان و نساجی در رده پانزدهم جدول ایستاده و مدعی اصلی سقوط به دسته پایین تر است.

۳ دیدار باقی مانده برای فولاد تا پایان فصل بسیار حیاتی و مهم خواهد بود و طبق قول عبدالله ویسی سرمربی فولاد به هواداران این تیم، آنها از این ۳ بازی ۶ امتیاز کسب می کنند و در لیگ برتر باقی خواهند ماند.

دیدار رفت دو تیم با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید و جواد نکونام و دستیارانش این بار در ورزشگاه آزادی رو در روی تیم سابق خود قرار می گیرند. این بازی از ساعت ۱۹:۳۰ برگزار می شود.

نتایج دیدار های هفته بیست و هفتم لیگ برتر که در روز شنبه ۲۲ اردیبهشت انجام شد به شرح زیر است:

* شمس آذر یک – ملوان صفر
* مس یک – سپاهان یک
* هوادار صفر – پرسپولیس دو
* آلومینیوم یک – صنعت نفت یک
* تراکتور ۲ – گل گهر صفر

دو «۳»امتیازی که سرنوشت تغییر می‌دهد/اولین ضلع مثلث «جام» استقلال
جدول لیگ برتر در هفته بیست و هفتم