دولت ارز را رها نکرده است/واگذاری دارائی های راکد

به گزارش شفاف، سید احسان خاندوزی در نشست نمایندگان و فعالان اقتصادی استان با بیان اینکه فعالان اقتصادی مازندران در کشور خوش فکر هستند، اظهار داشت: امیدواریم شاهد شتاب توسعه باشیم.

وی با بیان اینکه باید در مسیر توسعه منطقه ای نقشه راه داشته باشیم، از استان ها خواست برای توسعه بلندمدت نقشه راه تهیه کنند، خاطرنشان کرد: استان ها دارای مزیت ها و اولویت هایی هستند که باید در تصمیم گیری ها به آن توجه شود.

وی تاکید کرد: انرژی های ما باید روی اولویت ها متمرکز شود و متاسفانه برنامه اقتصادی در استان نداریم.

خاندوزی یادآور شد: در ستاد اقتصادی دولت درصدد کاهش بلاتکلیفی اقتصادی و هماهنگی و رایزنی با دستگاه های صادرکننده در حوزه صدور مجوزها هستیم.

وزیر امور اقتصاد و دارایی با توجه به اینکه موضوع کنترل تورم بسیار مهم است، گفت: با توجه به درآمد کم دولت، مهم است که به کسری بودجه و تورم دامن نزنیم و به موضوع کاهش تورم در کشور توجه کنیم. پول و بانک سیاست های.

وی با بیان اینکه دولت در بحث ارز کوتاه نیامده است، تصریح کرد: تلاش زیادی کردند تا نرخ های بالاتری را به ارز و اقتصاد تحمیل کنند که نشان داد دستانی نیاز است و دولت با وجود به هم خوردن نسبت ها چندین بار تلاش کرد. صرف کنترل ارز

وزیر اقتصاد و دارایی خواستار افزایش اختیارات مسئولان بانکی در استان ها شد: هدف ما بررسی حداقل پرونده های بانکی، مالیاتی و… خارج از استان است.

وی با بیان اینکه افزایش مالیات باید با مودیان جدید و جلوگیری از فرار مالیاتی محقق شود، گفت: در حوزه ایجاد دارایی باید بپذیریم که دولت قدرت مدیریت بسیاری از دارایی ها را ندارد. به بخش خصوصی و غیردولتی داده می شود.»

خاندوسی با بیان اینکه در بخشی از مدیریت، نگاه بخش خصوصی حاکم است، تصریح کرد: عده ای تلاش می کنند چوب را در چرخ بخش خصوصی بگذارند.

وی با بیان اینکه اگر می خواهیم ماشین ساز باشیم باید از ماشین سازان حمایت کنیم، حمایت از حوزه تولید را ضروری دانست، تصریح کرد: باید برای روش های اقتصادی جایگزین فکر و برنامه ریزی کرد.