دنیا به ۱۶ میلیارد دوز واکسن کرونا نیاز دارد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین به نقل از مرکز رسانه ای قوه قضائیه ، در جلسه ای با رئیس قوه قضائیه گفت که عملکرد این نهاد در طی اپیدمی کرونا: “اولین قدم تلاش برای خودکفایی است. یک کیت تشخیص تاج تولید می کند ، که به سرعت موفقیت آمیز بود. “ما تولید این کیت ها را در ایران آغاز کردیم ، به همین دلیل ما یک شبکه تشخیصی مولکولی گسترده در کشور ایجاد کرده ایم که مدتهاست یکی از آرزوهای سیستم بهداشت و درمان کشور برای تشکیل یک شبکه تشخیص ملی است.

در زمینه تولید واکسن کرونا ، این اولین باری است که انسان سالانه به 16 میلیارد دوز واکسن نیاز دارد و اگر قرار بود همه کارخانه های تولید واکسن در دنیا در این زمینه فعالیت کنند ، نمی توان تقاضا را تأمین کرد. جامعه بشری.

بیگلی ادامه داد: از طرف دیگر ، تولید واکسن ، علوم بالینی را با سایر علوم تقسیم می کند که این یک مسئله استراتژیک برای کشورها است. ما طی 20 سال گذشته پیشرفت زیادی در منطقه داشته ایم.

رئیس انستیتو پاستور در ایران همچنین از توجه ویژه این انستیتو به ساخت واکسن مشترک با کوبا خبر داد: این واکسن یکی از خطرناک ترین واکسن های تولید شده در جهان است و هم اکنون در مرحله سوم آزمایش انسان.