دستگیری کلاهبرداران اسکیمری – آوای البرز

فرمانده انتظامی فتح تهران بزرگ با بیان اینکه چهار نفر از اعضای یک کلاهبردار اسکیماری دستگیر شده اند گفت: متهم 30 میلیارد ریال از کارت های بانکی شهروندان برداشت کرد.

سرهنگ داوود موسامی گودارسی آوای البرز وی اظهار داشت: چندین شهروند به پلیس فتا مراجعه و از برداشت غیرمجاز از حساب بانکی خود شکایت کردند که توسط تیم کارآگاه بررسی شد.

“دلیل و روش برداشت از حساب مالباختگان را بررسی کرد. کارآگاهان دریافتند که شاکیان در یک محله زندگی می کنند و برای مدت زمانی از کارت های خودپرداز خود خرید می کنند و اظهارات شاکیان را تقسیم می کنند.”

فرمانده انتظامی فتح تهران افزود: وقتی این سرنخ ها دریافت شد ، کارآگاهان مشکوک شدند که عاملان یا مجرمان با استفاده از کفگیر کارتهای بانکی را کپی کرده اند.

گودارسی با اشاره به اینکه در تحقیقات پلیس مشخص شد این چهار متهم برای برداشت از حساب بانکی شهروندان با یکدیگر همکاری کرده اند ، خاطرنشان کرد: هویت و محل نگهداری متهمان شناسایی شده و هر چهار نفر در یک عملیات هماهنگ با هماهنگی قضایی دستگیر شده اند.

وی گفت: متهمان به جرم خود اعتراف كردند و كارت 50 شهروند عبوری را كپی و با آنها كالا خریدند.

طبق وب سایت گاردسی پلیس نیوز ، از شهروندان خواسته می شود هنگام خرید با کارت بانکی و خدمات بانکی با POS موبایل ، اولین رمز عبور دارنده کارت را ارائه دهند و از دادن رمزهای بانکی خود به دیگران و فروشندگان خودداری کنند. فروشنده موظف است تجهیزات POS را در اختیار خریدار قرار دهد.

انتهای پیام