دستگیری پنج نفر از مدیران ۲ کانال تلگرامی معاند در یزد

به گزارش خبرگزاری آوای البرز از یزد، سردار «عباسعلی بهدانی فرد» در تشریح جزئیات این خبر گفت: پس از اتفاقات و اغتشاشات اخیر در استان یزد و فعالیت برخی افراد فریب خورده در استان یزد از شهروندان برای ایجاد آشوب و ناامنی دعوت شده است. فضای مجازی ; بررسی موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار دارد.

وی ادامه داد: ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان یزد و اطلاعات و رصد برتر فضای مجازی؛ مدیران 2 کانال تلگرام ماند فعال در یزد را شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی استان یزد تصریح کرد: ماموران انتظامی در چند عملیات غافلگیرانه پس از هماهنگی قضایی و اخذ مجوزهای لازم 5 نفر از اپراتورهای این کانال ها را در سطح شهرستان یزد دستگیر کردند.

وی ادامه داد: دستگیرشدگان با تشکیل کانال‌ها و گروه‌هایی در فضای مجازی برای تضعیف امنیت کشور، نشر اکاذیب، تبلیغ علیه نظام، دعوت به آشوب، اغتشاش و خشونت در سطح شهر، تشویق شهروندان به برهم زدن نظم عمومی جامعه موافقت کردند. طرز تهیه کوکتل مولوتف…

سردار بهدانی فرد در معرفی متهمان به دادسرا گفت: دستگیرشدگان که از سرکردگان اصلی فتنه یزد نیز بودند با استفاده از هرج و مرج فضای مجازی در فعالیت های خود قصد برهم زدن نظم عمومی را داشتند. این افراد به همراه ماموران پلیس آگاهی یزد به دلیل فعالیت های ضداجتماعی و ضد دولتی دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان یزد در پایان با تشکر از زحمات، مسئولیت پذیری و همکاری مردم استان یزد با نیروی انتظامی و امنیتی خاطرنشان کرد: امنیت مردم خط قرمز پلیس است، اگر مردم بخواهند می توانند استفاده کنند. شبکه های پلیس