دستور دادستان کل کشور برای برخورد با گران‌فروشان و محتکران – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین به نقل از رسانه قوه قضائیه گزارش داد که این دستور توسط رئیس قوه قضاییه صادر شده است. قضایی به دادستان کل کشور برای کمک به زندانی در کنترل بازار. دادستان کل کشور حجت الاسلام والمسلمین مونته سوری به دادستان ها در مراکز استان ها دستور داده است تا افرادی را که به فروش و احتکار مجرمان اقدام می کنند ، شناسایی ، کشف ، تعقیب و مجازات کنند.

متن دستور دادستان کل به شرح زیر است:

“دادستان های عزیز عمومی و انقلاب در مراکز استانها ؛

با درود؛

علاوه بر جنگ اقتصادی ناشی از شرایط خاص کشور و کنار گذاشتن تحریم ها و اقدامات مدیریتی به دلیل سودجویی ، افراط و تفریط برخی افراد ، دسترسی آسان و منصفانه به کالاها و خدمات با قیمت های مناسب نمونه هایی از مردم را نقض می کند حقوق و معضلات روزمره مردم را با مشکلات و سختی های زیادی روبرو کرده است. این احکام جرم محسوب می شوند زیرا منابع به عنوان نقض اتحادیه محسوب می شوند. قانون مجازات کسانی که مانع اقتصاد کشور می شوند در تاریخ 19/9/1369 تصویب شد ، در جرایم بعدی اصلاح شد و به اعدام محکوم شد. بنابراین لازم است با دستگاه های مربوطه از جمله قانون مجازات دولت ، نیروی انتظامی و سایر مقامات همکاری شود. قضایی برای شناسایی ، کشف ، پیگرد قانونی و مجازات افراد درگیر در این جنایات و جدی گرفتن مجرمان و بزهکاران باید جدی تر در دستور کار قرار گیرد.

توصیه می شود اقدامات لازم در مرکز استان انجام شود تا توسط سایر سارنوالان منطقه پیگیری شود قضایی روسای ادارات تابعه نیز در جریان هستند لطفا.

محمدجعفر »