در کدام روز هفته احتمال حمله قلبی بالاتر است؟

حمله قلبی یک اتفاق خطرناک است که نیاز به فوریت پزشکی دارد. علائم سکته قلبی مدت ها قبل از بروز آنها شروع می شود اما نادیده گرفته می شوند. اگرچه پیش بینی زمان بروز حمله قلبی دشوار است ، اما دانشمندان توانسته اند روزی را که بیشترین حملات قلبی رخ می دهد ، شناسایی کنند.

به گفته محققان ، روز شنبه محتمل ترین روز برای این عارضه است زیرا همیشه اولین روز هفته یکی از سخت ترین روزها محسوب می شود. استرس کاری ، اضطراب و جلسات همگی باعث افزایش استرس و تنش می شوند.

طبق یک مطالعه سوئدی بر روی 156000 نفر ، بیشتر افراد بیشتر در روز شنبه دچار حمله قلبی می شوند. محققان دو دانشگاه برتر سوئد

(دانشگاه اوپسالا و یوم) داده های جمع آوری شده از بیمارستان های سوئد در مورد سکته قلبی (حمله قلبی) از سال 2006 تا 2013 (8 سال).

یک مطالعه منتشر شده در مجله قلب آمریکا نشان داد که وقتی فردی استرس زیادی داشته باشد ، احتمال حمله قلبی در او بیشتر است و اگر به تقویم نگاهی بیندازیم ، بعضی روزها بیشتر از روزهای دیگر استرس دارند.

داده ها به وضوح نشان می دهد که خطر حمله قلبی در روزهای شنبه بیشتر است ، در حالی که در آخر هفته ها کمتر است.

استرس طولانی مدت فعالیت بخشی از مغز را که با پردازش احساسات مرتبط است افزایش می دهد و خطر بیماری قلبی را افزایش می دهد. بیشتر ما وقتی می خواهیم تصویری از خودمان بکشیم ، آرام و آرام رفتار می کنیم. در نتیجه ، فشار خون ما کنترل می شود و ضربان قلب طبیعی است.

مطالعات قبلی در این زمینه نشان داده است که حوادث استرس زا مانند زمین لرزه و بازی های فوتبال جام جهانی نیز می تواند منجر به حملات قلبی شود. شنبه ، این یک روز استرس زا است ، بنابراین می تواند تأثیر مشابهی بر قلب شما بگذارد.

دلایل زیادی برای حمله قلبی وجود دارد و استرس فقط یکی از آنهاست. کلسترول بالا ، فشار خون بالا ، چاقی و دیابت از دیگر عواملی هستند که می توانند منجر به حمله قلبی شوند ، با این حال با برنامه ریزی یک هفته قبل و انجام برخی از تمرینات تنفسی می توانید استرس و خطر حمله قلبی را کنترل کنید.

235237